hledat

Tags:

Majk Spirit vzdal ve studiu hold českému pěveckému velikánovi. Jak zní jeho tribute pro Gotta?

Sdílej

Hned na počátku října zaskočila nejen českou veřejnost zpráva o úmrtí hudebního velikána Karla Gotta. Evropská média tuto informaci prezentovala napříč celým starým kontinentem a před vilou „Božského Káji“ se začali kupit lidé a zapálené svíčky. Jakoby se národ opět spojil v tento smutný moment, kdy jeden z největších velikánů odešel. Tato ztráta neunikla pozornosti také u našich východních sousedů, neboť jedna z nejvýraznějších tváří tamní rapové scény mu věnovala pozornost i ve studiu.

Karel Gott byl mentorem a vzorem pro mnoho generací. Jak se zdá, jeho tvorba zasáhla i člena bratislavské formace H16. Majk Spirit se rozhodl nahrát skladbu, která nese ve svém podkladu i refrénu odkaz notoricky známé věci „Být stále mlád“. O finální podobu produkce se postaral Abe, zatímco výsledek obohatil svým zpěvem Miťo Bodnár.

V téměř tři a půl minutové skladbě můžeme registrovat nejen odkazy na českou pěveckou legendu, ale i motivační fráze, které mají dalším lidem ukázat cílevědomost a odhodlání, kterými se Gott osmdesát let honosil. Výsledek rozhodně neurazí a jedná se o zajímavé vyjádření respektu. Jen škoda, že s tím nepřišel někdo z české rapové scény jako první.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1