hledat

Madchild nejen o sólo tvorbě: Zjistil jsem, že nejlepší umění vychází z bolesti

Sdílej

Skladba Bank Job vzbudila řadu otázek ohledně nových projektů Swollen Members. Nepadla ale žádná zásadní informace, zda se něco chystá. Jsou v plánu jenom volné singly nebo kompletní projekt? A případně kdy?

V posledních letech jsem převážně pracoval na sólových projektech, vždycky jsme ale věděli, že Swollen Members  se nakonec vrátí. Rob The Viking je neustále zaneprázdněný skrze nahrávání a produkci pro jeho Chamber Studios a Prevail vydal několik nahrávek s Neph jako Alpha Omega. Přestože to nejde vidět, Swollen Members pracovali vždy na nějakém materiálu a stále hrají na svých shows jako skupina. Absolvovali jsme skvělé tour po Británii, Kanadě a mysleli jsme, že je ten pravý čas na nový materiál. Bank Job je první skladba a máme spoustu dalších skvělých tracků, které brzy vydáme, včetně několika překvapení, která brzy vypustíme.

Od Brand New Day uběhly necelé čtyři roky. Tys byl ve své sólo dráze výrazně aktivní, Prevail byl v ústraní. Upřímně, neměl jsi obavy, jestli ti po tak dlouhé pauze bude Prevail na mikrofonu opět rovnocenným parťákem?

Prevail je neuvěřitelný MC a v době, kdy jsem se soustředil hlavně na svoji sólovou kariéru, Prev aktivně vydával nový materiál jako Alpha Omega. Tuto crew tvoří Prev a Nephew. Omega vydali celkem tři EPs a rozhodně stojí za váš poslech na Spotify/Itunes. Kromě toho zůstává aktivní skrze velké charitativní projekty Music Heals, kde zrovna hostoval na HSBC World Rugby Sevens Series na BC Place ve Vancouveru.

V poslední době máš za sebou několik kanadských koncertů se Swollen Members, teď probíhá tvoje evropská tour. Kdy se cítíš na stage nejlíp? S parťákem, který ti kryje záda, nebo sólově?

Myslím, že obojí je fajn a má své výhody. Můj sólový projekt mi umožňuje zkoušet věci, které by se skupinou úplně nefungovaly, a jsem rád, když můžu můj hudební playlist obohatit každou noc ještě dalšími songy. Se Swollen Members jsme celkem tři a všichni mluvíme ke všem a zároveň je tam energie a chemie, díky které se doplňujeme. Jsem vděčný, že mám úspěšnou sólovou kariéru a že Swollen Members jsou stále stejně silní už spoustu let.

Budeš se teď soustředit na Swollen Members, nebo se zároveň budeš věnovat i sólo tvorbě? Album The Darkest Hour kompletně odprodukoval Evidence. Líbila se ti celistvost projektu s jedním producentem, nebo při svém příštím projektu znovu sáhneš i po beats od jiných mistrů zvuku?

Chystáme nahrávat další album Swollen Members a zároveň chystáme na příští rok speciální tour, kde oslavíme 20. výročí od vydání prvního alba Balance. Já mám sólové album hotovo. Ohledně spolupráce na The Darkest Hour s Evidence byla odlišná ale skvělá zkušenost. Rád bych vytvořil více desek s jedním producentem, ale znovu jsem začal spolupracovat s různými producenty, abych vytvořil jednu desku. Mám rád rozmanitost, která se v nahrávkách objevuje. Přesně tak, jako jsem hudbu vždy tvořil. Zatím mě nenapadá žádný konkrétní producent, kterého bych rád oslovil na další desku. V dnešní době je tolik talentovaných lidí, u mě hraje roli ani ne tak velké jméno, jako cit pro hudbu. Pokud to bude někdo, kdo bude mít skvělou hudbu i přesto, že nebude známý, rád s ním budu spolupracovat.

Nedávno vyšel playlist Underground Alliance. ty jsi nazýván (a sám se nazýváš) Underground Kingem a tento pojem je s tvou tvorbou často spojován. Tato nálepka je ale velice problematická a každý si ji interpretuje po svém.  Co pro Tebe osobně v mezích hudby znamená být Underground?

The Underground Alliance je skvělá skupina talentovaných umělců, jako jsou La Coka Nostra, Slaine, III Bill a Apathy, kteří se společně posouvají vpřed a tvoří další kulturu. Máme naplánovaných spoustu věcí, ale momentálně stavíme podpůrnou síť, kterou všichni postupně budujeme a můžeme ji podpořit.

V roce 2011 jsi dostal ban v USA. Musela to být hodně nešikovná situace, když jsi jako jednoz největších kanadských jmen nemohl tři roky vstoupit k jižním sousedům. Teď máš americké občanství. Jsou na tebe teď v Americe hodnía jsi už s jejich vládou kamarád? J

Bylo to trošku těžší období, ale také mě to přinutilo, abych více pracoval, a myslím si, že jsem v té době udělal nejlepší hudbu. Zjistil jsem, že nejlepší umění vychází z bolesti. Vždy tvořím daleko lepší věci, když je období ne zrovna tím nejlepším. Myslím si, že moji fanoušci mě v té době hodně podpořili a spojilo mě to s nimi. Věřím, že moje skladby se staly takovým poselstvím, protože spousta lidí mohla mít stejnou zkušenost. Jsem hrdý na to, že jsem Kanaďan, ale mám to štěstí žít v Los Angeles. Bydlení tam mi umožnilo, abych udělal skvělé spojení a já miluju Ameriku. Mám také rád evropskou kulturu a fanoušky tam.

V roce 2016 jsi začátkem jara navštívil v rámci Bars In Bars Českou republiku a na fotkách jsme tě mohli zahlédnout i s tradiční pomlázkou. Tento rok jsi české Velikonoce prošvihl. Nebude ti pomlázka a vyplácení zadečků světově věhlasných českých žen letos chybět?

Měl jsem spoustu svátků a volných dní během tour a a užil jsem si to. Nemohu být smutný. Jsem vděčný za to, že mohu jet turné, dělat co miluju a propojit se s lidmi z celého světa, kteří si užívají moji hudbu. Je to ten největší dar a jsem za to nesmírně vděčný.

Když už jsme u těch žen, podle tvé tvorby je evidentní, že si užíváš svobody a ženskou společnost vyhledáváš s chutí. Je ti přes čtyřicet, nemáš už touhu se více usadit a například založit rodinu?

Když se člověk živí muzikou, je těžké mít opravdový vztah, protože jsi permanentně na cestách. Stejně jako většina umělců, i já neustále cestuji, jedu show nebo nahrávám. Někdy o rodině přemýšlím, ale není to často. Užívám si svobody, ale člověk nikdy neví, co mu budoucnost přinese. Prozatím je bezpečné, že jsem ženatý s mojí muzikou. (smích)

AG

Diskutuj na Bbarak.cz