hledat

Life I$…Too $hort

Sdílej

„Life I$“ zdá se mi dosti přiléhavá metafora. V tomto případě v sobě skrývá dokument o životě rappera Too Shorta (Todd Shaw). Zachycuje ranné období jeho života v Oaklandu, vzestup slávy a následných dvacet let, točících se okolo rapu i důvody jeho odchodu z Kalifornie.

Za produkcí dokumentu stojí D’wayne Wiggins, bývalý člen Tony! Toni! Tone!. Jak už tomu u snímků tohoto typu bývá, obsahuje řadu interview. V „Life I$“ hovoří například Chuck D, Sway, E-40, Money B, Davey D, Shorty B, Freddy B a spousta dalších.

Too Short se v roce 1966 narodil v Los Angeles, ve ve čtrnácti ale přesídlil do již zmíněného Oaklandu. Několik prvních alb vytvořil a vydal prakticky zcela sám, první velký úspěch představuje vydání alba “Born To Mack” (1988) a smlouva s Jive Records. Celkem pět jeho alb získalo platinový nádech, po vydání desky “Gettin‘ It (Album Number Ten)” v roce 1996 se rozhodl odejít do ústranní, avšak o tři roky později se vrací s novým projektem výstižně nazvaným “Can’t Stay Away”…

Info: Too Short fan site, AllHipHop

Novinka z 8. 4. 2002 (K-Hill)
Too Short nechce umřít!
Tenhle porno rapper, kterej je v rapu dýl než otec Fura v bojardu na věži, má za sebou 13 alb a v aktivně se v hiphopové kultuře svou čiností podílí celých dlouhých 19 let. Kulatou dvacítku chce zřejmě zakončit víc než slavnostně, a tak chystá další album. Na rozdíl od jeho názvu, je už veřejně známý tracklist, na tracích se podíleli také DPG a Richie Rich. Hlavní velká zpráva je, že chystá jeho výlez bez velkého labelu, jako tomu bylo v případě jeho posledního alba „Chase the Cat“, loni v Listopadu na Jive Records.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?