hledat

KRS-One předělal BDP klasiku a nadále pokračuje v projektu proti násilí

Sdílej

První polovinu titulku je třeba hned upřesnit. Předělal jediný singl „Criminal Minded“ ze stejnojmenného alba jeho bývalé skupiny Boogie Down Production. Pomohl mu s tím DJ Premier a oba tak učinili v rámci kampaně Smirnoff Signature Mix Series, která byla oficiálně spuštěna před pár dny. Jedná se o jedno z mnoha dalších spojení výrobců alkoholických nápojů a rapu, které dobře známe i v našich končinách. Jako z manuálu úspěšného managera zní propagační věta, že výrobce vodky Smirnoff vytvořil ve spolupráci s firmou Cornerstone Promotions program, jehož cílem je podpořit zavedené i právě se objevující talenty.

 

O pravém důvodu si mysleme každý své, jisté je, že vedle „učitele“ se na tomto projektu podíleli i Common a Juste Blaze, kteří předělali Commonův hit „The Light“ a také Q-Tip a Cool & Dre. Ti zase pro změnu do nového kabátku oblékli track „Midnight“ od A Tribe Called Quest. Všechny tři remixy, doprovodná videa a scény z natáčení jsou volně ke stažení na SmirnoffSignatureMixSeries.com. Vedle Internetové propagace má být kampaň od tohoto měsíce také silně podporována skrze rozhlas a televizi hned v několika největších městech USA.

 

KRS-One se ale nadále velmi věnuje problémům naší společnosti. Je to téměř dvacet let, co s některými dodnes velkými jmény v oboru (Kool Moe Dee, Public Enemy, MC Lyte, Heavy D, Stetsasonic …) natočil singl “Self-Destruction” (1989). Nahrávka reprezentovala základní myšlenku hnutí Stop The Violence, které KRS-One založil na přelomu let 1988 – 1989 jako opozici proti rostoucímu násilí v hiphopové a Afroamerické komunitě. Dohnaly jej k tomu některé tehdejší události, mezi něž patřila vražda mladého fanouška na koncertu Boogie Down Production a Public Enemy a především pak násilná smrt jeho přítele a člena BDP Scotta La Rocka.

 

V Los Angeles se v rámci dalšího projektu hnutí Stop The Violence sešlo počátkem února přes 50 rapperů. Nechyběla jména jako Game, Chamillionaire, Nelly, David Banner, Planet Asia nebo Rakaa Iriscience z Dilated Peoples a KRS potvrdil, že příště svojí troškou přispějí třeba 50 Cent, Busta Rhymes, Snoop Dogg, Fat Joe, Cassidy, Lil Wayne, Rick Ross nebo Talib Kweli. Jejich společným cílem je natočit nové tracky a videoklipy, které budou podporovat klid a mír a pomohou narušit vžité předsudky a negativa, která jsou s hip hopem spojována.

 

 

 

Zdroj: NobodySmiling.com, HipHopDX.com, AllHipHop, Stop The Violence

Diskutuj na Bbarak.cz