hledat

Tags:

Krejčík se podruhé literárně pouští do rapových vod, tentokrát až do srdce horrorcoru. Křtít bude Řezník

Sdílej

V naší české kotlině moc knih s tématikou hip-hopu a rapu nevzniká. Důvodem je samozřejmě to, že se v našem malém rybníčku tolik propojení mezi spisovateli a rappery nevyskytuje. O to jsme radši, když takovou knihu můžeme představit a ke všemu jde o román, kterých je tu jak šafránu!

Aby autor dokázal napsat hip-hopovou beletrii, musí zákonitě mít z tohoto prostředí autentickou zkušenost. Tu Přemysl Krejčík, jakožto frontman již zaniklé electro rapové formace Cosmic Crew, nebo vokální člen crossover projektu Soundflip, má. A nebojí se o ní podělit s čtenáři.

Což se mu daří již delší dobu. Má za sebou totiž slušně rozjetou spisovatelskou dráhu. Určitě si vybavíte jeho hip-hopový thriller „Malej NY“ z roku 2019, o kterém jsme tehdy psali a setkal se s úspěchem jak u zasvěcených, tak i rapem nepolíbených čtenářů. O tom svědčí i nominace na prestižní literární cenu Jiřího Ortena. 

Nyní se na pulty knihkupectví dostává jeho další román s názvem „Srab„, který opět zabrousí do naší subkultury. Nevstupuje tedy do neznámých vod, ale naopak půjde tentokrát se svou sondou mnohem hloub. A to až do útrob smyšlené horrorcorové kapely a jejího frontmana, který si říká „Ripper“. Kniha se bude dle popisu zabývat i šikanou, neschopnosti vzdorovat a o sebepřijetí.  

Téma je to mimořádně zajímavé a vhodné na psychologický rozbor, který nás v románu mimo jiné čeká. Horrorcore je v Česku náramně populární a tím pádem i kontroverzní. Již několikrát se jeho protagonisté dostali do křížků se zákonem, takže i tomu se bude kniha muset věnovat. Tu nepokřtí nikdo jiný, než sám otec CZ HC žánru Řezník, který tak učiní 24. září od 18:30 a to v Praze v podniku Kavárna co hledá jméno. Od nás následně můžete čekat recenzi.

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1