hledat

Tags:

Kontrafakt, HaHa Crew a Gleb připomněli Lords of The Undeground, jejich klasiku však nevyrovnali

Sdílej

Když se sejde parta zahrnující Special Beatze, Ega, Rytmuse, Gleba, Dalyba, Sameye a Zaya, asi by bylo senzací, kdyby jejich video singl nevpadl rovnou do trendů.

Sedm statečných z Piešťan, Bratislavy a Košic pojmenovalo svůj nový výplod “Chief Rocka”, což je stejné jméno jako klasika od Lords of The Undeground, kterou můžete znát z jejich sedmadvacet let starého a památného debutu “Here Come the Lords”.

Tím však (s veškerou úctou ke všem přítomným slovenským tvářím z FCK Them a Tvoj Tatko Records) veškerá podobnost končí a když budeme upřímní – o tom, jestli si někdo pustí dotyčnou Egovu iniciativu také v roce 2047, si dovolujeme zapochybovat.

Vše má souvislost i s mnohem větší tolerancí, než tomu bylo dříve. Například z první dekády po miléniu si ještě živě pamatujeme, že se Rytmovi notně nelíbilo, když jeho pár slov z “Bengora” či “Ery” parafrázoval Strapo a když tak učiní v roce 2020 Zayo a ještě v mnohem větší míře, nikoho to z míry nevyvádí a bere se to jako vzdání respektu, což se mělo stát už tehdy.

A Ego? Souhlasíme, že se jeho originální sloky nikdy neopakují a jedna třetina KF si dělá co chce jako Snoop Dogg, s tím, že už zbývá jen málo jazyků, které ještě do své hudby neaplikoval. Ale jeho níže nabízené menu zní opravdu šíleně a to se ještě ve vyjádření krotíme. Interpret se možná pobavil, ale posluchačovo ucho krvácí.

Když si nalijeme čistého vína, až na pár dobrých lyrických obratů, které jdou za mladšími kolegy, jsme obdrželi zcela zbytečný song. Ty však v éteru obvykle fungují dobře. Tím spíš, před tour…

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1