hledat

Konec rapových koncertů v Las Vegas

Sdílej

Šerif Las Vegas přišel s návrhem zakázat ve městě koncerty rapperů, kteří jsou podezřelí z propagace kriminality. Na stránkách místního bulváru Las Vegas Sun, šerif Bill Young vypustil názor, že by majitelé kasín neměli zvát na vystoupení některé rappery, kteří propagují násilí, ponižování žen, nenávist k policii, prodej drog a další „zvrácenosti“. Není to nejlepší poselství pro mládež, ani pro společnost jako takovou.

Formálním důvodem tohoto problému se stala smrt seržanta Henryho Prendesa, veterána policie, který byl zastřelen začínajícím lokálním rapperem. Young také apeloval na to, že by se neměla dělat výjimka ani u mainstream-hvězd, jako je 50 Cent nebo Snoop Dogg, které nazval „jedni z nejhorších“. „Celá jejich kariéra je osnována na násilí. Oni jdou příkladem začínajícím rapperům, kteří je napodobují.“

V Las Vegas došlo za posledních deset let k několika vraždám, souvisejících s rapem, mezi které patří i nevyřešená vražda Tupaca Shakura v roce 1996. Z nedávných událostí si můžeme vzpomenout, jak v dubnu 2005 byl ve městě hazardních her zabit rapper Fat Tone, a o týden později byl v nahrávacím studiu zastřelen domácí rapper Mr.Looks.

Diskutuj na Bbarak.cz