hledat

Tags:

Kokane nahodil dlouho ztracené „Da White Album“. Je to instantní klasika z dob, které jsou pryč

Sdílej

Kokane o sobě tvrdí, že je „funkateer, co umí MCing“ a i to je možná důvod, proč se po smrti Nate Dogga stal nejobsazovanějším hostem do refrénů a slok ostatních rapperů. Počet jeho featuringů už se počítá nad dva tisíce a Kokane si tak připsal certifikovaný rekord. Pokud ho neznáte, můžete si být jistí, že jste ho slyšeli.

Našel ho samozřejmě zesnulý Eazy-E, kde mu pod hlavičkou Ruthless vydal album „Addictive Hip-Hop Muzick“ už v roce 1991. Poté plul po boku kapely Above the Law, jako takový neoficiálně oficiální člen. Poté si ho ukradl Snoop Dogg do svého labelu Doggystyle, kde stvořili nespočet g-funkových pecek.

No a posledních patnáct let jede na vlastní triko a momentálně se věnuje spíše propagaci muziky jeho dcery Colombiany. Ovšem když se vrátíme do doby Doggystyle records, zjistíme, že měl tehdy smůlu a Snoop ho sice platil za featy královsky, jeho vlastní album mu ale nikdy nevydal. Vyšlo jich několik jako bootlegy a mixtapy, které jsou naprosto kultovní, ale dlouhohrajka z té doby stále chybí. Mezi rare unreleased album patřilo vždy i téměř nesehnatelné „Da White Album“.

No a nyní na nás vybaflo na Spotify. Jedná se o 17 věcí, které měly být vydaný někdy v letech 2001-2003, ale nespatřily světlo světa. Některé věci typu „So Quicc So Fast“, „Pimipin Hoes“ nebo „Roll Call“ jsou jedny z nejmocnějších funkových jízd, jaký kdy na západním pobřeží vznikly. Kokane je pánem svého řemesla a ne nadarmo se mu říká podle „hell of a drug“. Jeho styl je totiž dope! 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1