hledat

Kmotr grimeu Wiley vystoupí v Lucerna Music Baru!

Sdílej

Myslel jsem si, že Čechám vysvětlíme, co je to grime už minule s Boy Better Know. Teď už Čechy tuší, ale pořád pořádně neví a nedozví se to, dokud jim to nepřijede vysvětlit ten, co to vlastně vymyslel, definoval sound grimeu, nastavil pravidla, že ti nejlepší jsou producenti i MCs v jedné osobě, a dodnes posouvá laťku směrem k nebi, a to se stane 14.4.

Kmotr grimeu osobně. Člověk, kterému dokonce říkají grime, člověk, který světu představil nejen špinavý zvuk východního Londýna, ale třeba taky Dizzeeho Rascala, zakládající člen Roll Deep Crew, člen Boy Better Know a chodící legenda. To je Wiley, geniální MC a producent, jaký nemá obdoby (poslechněte si, co dává, a jestli mi pak ještě řeknete, že někdo v Čechách umí alespoň trochu rapovat, doporučuju navštívit ušare). Vydal tři alba (to poslední „Playtime Is Over“ loni na Big Dada, slavném sublabelu Ninja Tune) a třeba jeho ultimátní singl „Bow E3“ byl pro mě osobně skladbou číslo 1 loňského roku, a k tomu má venku nespočet mixtapů (nejznámější je jeho nekonečná sága „Tunnel Vision“). Když vylezl se singly jako „Eski Boy“ nebo „Wat You Call It?“, trhal rekordy prodejnosti, ale ne v Tescu a u benzinových pump – prodával jen ze své dodávky, bez jakéhokoliv proma. LP „Playtime Is Over“ Wiley vydal pod Big Dada, a jaký nevídaný deal dostal, vám vykecá v prvním singlu – „50/50“, a tím nekončí, teď má podepisovat smlouvu s major labelem Atlantic. Wiley vždycky byl hvězda, ale než to bude vědět i vaše babčka a bude tak drahý, že na jeho koncerty budeme myslet jen ve spaní, měli bysme si ho užit v Lucerně. Wiley ještě nikdy v Čechách nebyl a je to tedy událost, která v oblasti grime music v Čechách zatím nemá obdoby. Pokloň se a zařvi Eski Boy, brrrrap!

Wileyho 14.4 v Lucerně Music Baru podpoří DJ Logan Sama, který byl předloni s Ghettem na Hip Hop Kempu, loni pak s celými The M.O.V.E.M.E.N.T.. Je to persona, srovnatelná jen s DJ Maximem nebo možná DJ Semtexem. A k tomu bude ještě tradiční domácí support – DJ Tuco, Side 9000 & ANS a další domácí talnet DJ Matoa.

 www.myspace.com/eskiboywiley

Diskutuj na Bbarak.cz