hledat

Tags:

Kluci z GunPoint podcastu milujou basket, cení Calina, Luciana nebo 58G a baví je YG Moris, LBoy, Hard Rico či OndyOne

Sdílej

Podcastů se vyrojilo v posledních dvou letech hromady a občas má člověk pocit, že každá trubka má dojem, že jeho názory jsou důležité a relevantní, že má vyjímečnou osobnost nebo břitký humor, a že by svět neměl být ochuzen o jeho moudra a navíc k tomu vydělá na podcastu balík. Ano, s podcasty se roztrhl pytel, ten svůj má kdejaký korporát či influencer, ale jen málokterý si dokáže najít svoje posluchače a vyvolat zájem. Pafi, Dejv a Iki, víceméně absolutně neznámí kluci, rozjeli před víc než rokem GunPoint Podcast, kam si občas zvou hosty, ale koncept stojí hlavně na interakci 3 felláků a pánové hodnotí nejen aktuální kauzy, hudbu, chování svých vrstevníků, mejdany a prostě všechno, o čem by se měli kámoši bavit. A ono to funguje.

GunPoint Podcast v poslední době sbírá čím dál tím víc pozornosti a mnoha dříve narozeným asi nedochází, jak je vůbec možné, že trojici mladejch cápků, kteří spolu debatují o životě, svém pohledu na buchty nebo práci, sledují pravidelně nejen na YouTube desítky tisíc diváků. Štěstí přeje připraveným a nutno dodat, že Dejv, Pafi a Iki šli štěstí značně naproti. V čem je jejich úspěch? Na to si asi musí odpovědět každý sám. My jsme kluky vyzpovídali a třeba vám napovíme v tom, že základ úspěchu tří týpků, kterým nebylo ještě ani 30, tkví především v odvaze dělat věci, které máte rádi.Pojďte se seznámit!

LuC: V dnešní době je podcastů víc než dost. Co vás vedlo k tomu se do vlastního podcastu vrhnout a překvapilo vás, že si relativně rychle našel svoje diváky?

GunPoint Podcast: Původně jsme tuším ani nechtěli vytvořit konkrétně podcast, to přišlo spontánně. Chtěli jsme primárně využít toho, že mezi sebou s kluky máme velice unikátní “chemistry” a humor, a s tím se vyjadřovat k různým tématům. Pamatuji si jak jsme si mezi sebou řekli že by 30 stažení za týden by bylo super. Během pár dní jsme měli přes 300 a tehdy nám došlo, že si GunPoint své publikum najde.

LuC: Jak dlouho a odkud se všichni znáte? Společně trávíte dost času i normálně, je to tak?

GunPoint Podcast: Ano, rozhodně je. I mimo samotný podcast jsme vzájemně první volba, s kým trávit volný čas. Iki a Pafi jsou bratři, Dejv je nejlepší kamarád Ikiho, takže se s Pafim vídali odmala, a tyhle vztahy se s časem pouze upevňovaly. Teď jsme pro sebe všichni pomalu jako rodina.

LuC: V GunPoint podcastu mluvíte hodně o holkách a  vztazích obecně. Myslíte, že dneska je pro generaci Z normální o těchto věcech mluvit a neptají se vás občas vaši diváci na radu ve svém osobním životě a jak na to reagujete?

GunPoint Podcast: Nerad bych, aby vznikl dojem, že jsme vztahová poradna, to doopravdy nejsme a nebudeme. Jsme v první řadě podcast, který se zaměřuje na Komedii a Kulturu. Ale samozřejmě dává smysl, že naši fanoušci budou mít v těchto věcech, jako jsou například vztahy, mnoho osobních otázek. My si jejich důvěry k nám hluboce vážíme, a proto se snažíme pomoci jakkoliv jsme schopni.

LuC: Jaké jsou vaše kořeny? Hodně používáte angličtinu, jak se díváte na přehnaný používání anglikanismů a amerikanismů u lidí, kteří anglicky ani vlastně kolikrát dobře nebo vůbec nemluví ?

GunPoint Podcast: Dejv je původem z Ukrajiny, Pafi a Iki jsou zase původem napůl z Konga a Zambie. Určitě v našich podcastech uslyšíte angličtinu hodně často, využíváme jí mezi sebou normálně v běžné konverzaci. Dle nás to není nic špatného, naše kultura je dnes více než kdy předtím ovlivňována právě Amerikou i Anglií. Pokud můžeme přebírat část jejich kultury a zvyků, proč ne jejich jazyk? Myslíme si, že je to naprosto normální,ji v dnešní době takto využívat, pokud vím dřív se takto třeba využívala i němčina nebo ruština a taky ne zrovna všichni uměli těmi jazyky plynule komunikovat…

LuC: Všichni jste se aktivně věnovali a věnujete sportu, jaký sport je pro vás aktuálně jednička? A na jaký sport se chodíte třeba společně nejčastěji společně podívat?

GunPoint Podcast: Absolutním favoritem je samozřejmě basketbal, na kterém jsme všichni vyrůstali. Dejvovi ale srdce vždy plálo i pro tanec, konkrétně latinsko-americké tance. Co se sledování sportů týče, opět, primárně basketbal. Ale většinou raději volíme jiné společné aktivity.

LuC:Posloucháte spíš domácí nebo zahraniční rap? Máte v tomhle směru nějakého interpreta/ objev, kterého byste doporučili ostatním k poslechu?

GunPoint Podcast: Určitě spíš zahraniční, ale od doby co vznikl Gunpoint, jsme více otevřeli srdce i české scéně. Jako objev s velkým potenciálem vnímáme umělce jako je YG Moris, LBoy, Hard Rico a Ondyone.

TOP 3 zahraniční rap interpret/skupina:

1) Luciano

2) Damso

3) Chris Brown

TOP 3 CZ/Sk rap interpret /skupina:

1) Calin

2) Viktor Sheen

3) 58g

LuC: Jaký je váš nejsilnější zážitek v rámci koncertů a proč? 

GunPoint Podcast:  V paměti máme relativně čerstvou vzpomínku na první zastávku křtu POPSTAR s Calinem, kde nás Calin pozval i na stage. V publiku bylo zároveň hodně fanoušků GunPointu, kteří na nás okamžitě začali křičet a jásat. To ten zážitek umocnilo krát dva.

LuC:  Je nějaký interpret nebo kapela, jehož koncert byste si přáli u nás vidět?

GunPoint Podcast: Určitě Migos, akorát vzhledem k jejich aktuálnímu rozpoložení, si asi můžeme přání vytvořit jiné.

LuC: Co byste vzkázali lidem, kteří přemýšlejí, že se do něčeho pustí jako vy s podcasty a mají třeba strach z neznámého nebo z neúspěchu?

GunPoint Podcast: Pokořování neznámého a potenciální neúspěch jsou neoddělitelnou součástí tvorby něčeho od nuly. My osobně jsme v obou věcech viděli naopak krásu a výzvu. Ale podcasting konkrétně je hlavně o konzistenci/autenticitě. Nastavte si správné cíle a držte se věcí, které pro vás fungují.

Tagy: