hledat

Kill Bill – Kvalitní blbost! Hurá na ni!

Sdílej

Žlutá nálepka s nápisem „nový film Quentina Tarantina Kill Bill“ na mě přistála už v létě na jedné akci. Řekla jsem si príma, už se těším. A tak jsem se vydala o včerejší půlnoci temnou noční Prahou na premiéru. Začátek v 00:05. Abych byla přesná, byla to premiéra Kill Bill: Volume 1, čili první části, druhá bude mít v Česku premiéru 4. března 2004.

Pokračování na rozjíždějícím se kulturním portálu Zastavse.cz

NOVINKA z 28.9.2002 (K-Hill)
RZA a Tarantino ve filmu!
Udělejme si menší kvíz. Kdo zná hlavního představitele současné filmové scény. Podrobnější než ano je odpověď Quentin Tarantino, který je autorem slavných filmů Pulp Fiction či Od soumraku do úsvitu, nebo se například podílel produkčně na spoustě snímcích jako Krvavá romance.

Další otázka je z hiphopového žánru. Kdo je jedním nejpopulárnějším producentem z totoho hudebního odvětví? Ano,
RZA aka Bobby Digital z věčné party Wu-Tang Clan. Ten ve filmu též není nováček, má za sebou kusy jako Forest Whitaker nebo Ghost Dog: Cesta Samuraje, který došel velkého ohlasu diváků (v další výborné režii skvělého Jima Jarmushe).

A pro film Kill Bill by se právě tato dvojka měla pracovně sejít, aby vznikl další celovečerák, který je zhruba opět zaměřen na bojové umění (kdo řek že v Ghost Dogovi šlo právě o tohle). Kdy by měl film spatřit světlo plátna se ještě neví.

Tarantino, který je známý ironik a sarkastik právě ku násilí, akčnosti a bojovým uměním si vyžádal RZA se slovy: „Wu-Tang Clan a jejich vystupování je vlastně Kung-Fu. Po tom, co jsem shlédnul několik filmů s kung-fu, musel jsem oslovit právě RZA!“ Ten celou situaci zase komentuje: „Začali jsme spolu mluvit o kung fu a o filmech – všechny, které jsem vyjmenoval Quentin znal, takže jsme si hnedka rozuměli. Takže teď mám zase práci, která mě hodně baví!“

Když jsme u RZA, tak ten nyní pracuje na dalších svých projektech. Kdo v deseti poslouchal Metallicu, jistě bude znát jejího věčného bubeníka Larse Ulricha, se kterým se právě RZA zpunktoval pro společný projekt.

Diskutuj na Bbarak.cz