hledat

Tags:

Kendrick Lamar má primát – žádné jiné hiphopové album nebylo v hitparádě déle než jeho major debut

Sdílej

Kendrick Lamar, od jehož návštěvy Hip Hop Kempu uběhlo již necelých sedm let, se zapsal do historie vskutku ojedinělým kouskem.

Jeho výtečně hodnocený major debut “good kid, m.A.A.d city” už je totiž součástí hitparády neuvěřitelným osmým rokem, což se dosud žádnému hiphopovému projektu nikdy nepodařilo.

Deska, již vyslala do světa za distribuční asistence Interscope a Aftermath jeho značka Top Dawg Entertainment, se v žebříčku Billboard 200 drží dodnes a protože to trvá již 400 týdnů, jedná se o rekordní zápis.

Téměř sedmdesátiminutový následovník “Section.80” byl nahrán převážně v Los Angeles a mimo jiné obsahuje produkci od Just Blaze, Hit-Boye nebo Pharrella Williamse. Mezi singly, kterému mu pomohly k dlouhověkosti, patří “The Recipe”, “Swimming Pools (Drank)”, “Backseat Freestyle”, “Poetic Justice” a “Bitch, Don’t Kill My Vibe”.

Projekt debutoval v Billboardu jakožto číslo 2 a později obdržel čtyři nominace na Grammy včetně hlavní kategorie “Album roku”. O pár let později mu pak byl za oceánem certifikován trojnásobně platinový status.

P.S.: V průběhu tohoto měsíce byl mimochodem čerstvý třiatřicátník K-Dot vydatně kritizován za to, že nevyužil svého vlivu na sociálních sítích kvůli zklidnění situace v USA. V první polovině června však byl spatřen v čelních liniích během protestů v Comptonu.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1