hledat

Tags:

Když se větrají comptonské šuplíky aneb Nikdy nevydané tracky v hlavní roli s Dr. Drem

Sdílej

Pokud se budeme bavit o nejočekávanějších albech hiphopové historie, která nikdy nevyšla, hádáme, že Dreův “Detox” bude sakra vysoko.

Zakládající člen N.W.A. (55) byl sice před pěti lety podepsán pod deskou “Compton”, ale protože šlo zejména o soundtrack k filmu, jistá hořká pachuť za nikdy nedotaženým projektem zůstává.

Tím spíš, že v průběhu let se s nevlastním bratrem Warrena Gho ocitly ve studiu desítky prvoligových tváří branže a každá z nich o tom, co slyšela, přímo básnila…

Nedávno se ve světě jedniček a nul objevil track “Get It”, jehož původ není znám, ale podle všeho vznikl v letech 2009-2010, kdy ještě zakladatel Aftermathu pracoval na “Detoxu”.

Kalifornský pásek s denně novými sněhobílými air force 1 v něm rýmuje do beatu, jehož důvěrně známe z Jake Onem produkované Fiddyho věci “50 For President” z jeho jedenáct let starého disku “Before I Self Destruct”.

“I see niggaz lie to they self, they probably think they lyin’ to me / you incapable of becoming what you tryin’ to be / I heard it all, I’ma do this, I’ma do that / I’ma cop a Phantom and show up with new six pack / I’ma fuck that nigga bitch, I’ma get me a chain / I’ma rap and blow the roof off this hip-hop game / I’ma slang a couple beats, get rich like you / Dre ain’t the only nigga with tracks, I got heat, too / Shit might happen if you work as much as you talk / Get some money and you blow it because you tryin’ to floss..”

Jestlipak psal Fifty i onen text?

P.S.: Pamatujete na zpěvačku Truth Hurts, která na startu milénia vydala nosič “Truthfully Speaking”, na němž byli i Scott Storch, R. Kelly, Rakim, nebo Dj Quik? Během studiových dýchánků k dotyčnému projektu se urodila i věc “Carol” právě s Drem, jež byla až donedávna v šuplících jakbysmet.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1