hledat

Tags:

Kdysi i díky němu byla Zaragoza vnímaná jako Mekka španělského hip-hopu. Veterán Sho-hai diktuje i dnes

Sdílej

V druhé polovině února roku 1976 přišel na svět Sergio Rodríguez Fernández, známější později díky svému hudebnímu pseudonymu Sho-hai. Rodák ze Zaragozy je členem legendární španělské partičky Violadores del Verso a na Pyrenejském poloostrově je vnímán jako jeden z praotců žánrů ve své zemi. Na kariérní důchod zatím stále nemyslí, což dokazuje jeho třetí sólo „Polvo“.

Pro mladší čtenáře to bude možná vypadat trochu nepochopitelně, ale k rapu se dostal již v roce 1984, neboť jeho starší bratr tehdy rapoval pod přezdívkou Rebel. Vzhlédl se v něm a ještě než dosáhl plnoletosti, začal sám tvořit první věci. Největší věhlas přinesly léta s partou Violadores del Verso, kde spolu s ním figurovali ještě Kase.O, Lírico a R de Rumba.

Osobitý rukopis je katapultoval do podvědomí v celé zemi a Zaragoza byla jednu chvíli známá jako Mekka španělského hip-hopu. Sho-hai se neztratil ani skrze sólové ambice, aktuálně má na svém kontě tři alba, poslední spatřilo světlo světa v září minulého roku. „Polvo“ se zastavilo na třinácti stopách a je mezi nimi i singl „Luz escondida“, který se nedávno dočkal svého vizuálu. Podílel se na něm léty prověřený madridský zpěvák Swan Fyahbwoy a také producent Acción Sánchez z dalšího legendárního uskupení SFDK.

Tracklist:

01) Imperativo
02) Si, Pero No
03) Nada de Nada ft. Kase.O
05) Terapia ft. Kaze
06) Estúpido
07) Luz Escondida ft. Fyahbwoy
08) Toro Sentado
09) Te Pone Bien ft. Kase.O
10) Don Perdón
11) A Tomar Por Culo
12) Únicos ft. Violadores del Verso
13) Polvo

 

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1