hledat

Kde jsou ty gangy?

Sdílej

Je to tak. Koncem září jsem vás informoval o scéně v Chicagu. Popisoval jsem, že scéna o sobě dlouho nedávala znát. Ale dnes je situace úplně, úplně jiná.

Hlavní hvězda tohoto města, Common, má sice už za sebou dlouhoočekávané vydání alba “Eletric Circus”, ale zpod kotle bublá především přebujelý underground, který chystá velké provalení kompilací “The Chicago Project”.

Ale i chicagský underground je rozdělen na dvě party (tenhle syndrom funguje všude), pojďme si představit tedy tu mimo kompilace “The Chicago Project”. Motá se okolo zkušeného Infinita, o kterém jsem už taky napsal pár řádek, a člověka jménem Pugslee Atomz, ten aktuálně vydal svoje album “24 years later”. K těmto dvěma můžete řadit další lidi (vystupují hodně v hostovačkách v jejich peckách či stojí za produkčním stolem) jako Prime, PNS, Overflo, Yoda, Psalm One a další.

Dneska nás ale zajímá ta druhá parta, která je také myslím mnohem zajímavější. Bude řeč o jménech jako: Capital D, J.U.I.C.E., O-Type Star, Qwel, Offwhyte, Robust, Earatik Statik a dalších. Právě tito se v nejkratší minulosti, přítomné přítomnosti nebo v nejbližší budoucnosti prokázali svým sólo albem, jejichž vyvrcholením by měla být nášláplá kompilace “The Chicago Project”.

Neví se kdy to přesně vyjde, ale ví se kde: label Gravel Records, a také se ví, co tam bude. V brzké době vás budu postupně seznamovat s různými jmény, předběhnu se prvním, a to je J.U.I.C.E. , který má desku za sebou, patří mezi nejlepší freestylery světa a má dva featuringy na nové desce DJe Vadima “Art of Listening”. Je to masér. Teď už ten tracklist.

[01] Vinyl Addicts – “Intro: Chicago Project”
[02] J.U.I.C.E. – “Raise it up”
[03] Earatik Statik – “Still got it locked”
[04] Lost featuring Puertochinko & INF – “3 degrees of evil”
[05] Unhappyest (OMU & Rusty Chains) – “Thunder strikes…”
[06] Capital D of All Natural – “Vent”
[07] Mic One – “Crazee”
[08] Puertochinko – “Box cutter”
[09] O-Type Star featuring Adad & Ice Gre – “Mild sauce”
[10] Thawfor – “False idols”
[11] Qwel – “Face value”
[12] Babble – “Transportation”
[13] Robust – “Out of string”
[14] Offwhyte – “Rappers & chemicals”
[15] Lord 360 – “Buriel sequence”
[16] The Opus – “Supreme navigation”

informace k “The Chicago Project”
Gravel Records
Label info o Okayplayer / Common “Electric Circus”

NOVINKA Z 26.9. (K-Hill)
Chicago se nechce ztratit..
Mimo škatulky East a West se hodně se píše o Bostonské scéně, ale každý ví, že Amerika jich má o něco víc. Dost se také špitá o Philly a jejich legend či talentech. Teď je tu ale Windy City, tedy gangové Chicago, které o sobě nechává (na své velké poměry) mlčet. Album “Eletric Circus” od největší místní hvězdy Commona je očekávané jak derby pražských S, jenže ta doba je už vážně dlouhá.

Gravel Records, maly undergroudovy label, nechce nic nechat holičkám a vydává kompilaci, pro kterou si vymeslel jako rodič jméno “The Chicago Project” – poprvé zabrečet by mělo už teď na podzim a budou na něm městší talenti, ale i zkušenější borci. Nejznámější budou jistě All Natural, dále tu bude jeden z nejlepších freestylerů světa J.U.I.C.E. (ten z alba a slov DJe Vadima), a pak převážně méně známé jména jako Prime, O-Type Star, Qwel, Offwhyte, Robust, Thawfor, Adad, Lord 360, Lost One, Frontline, Organic Mind Unit, The Opus, Earatik Statik, I.N.F. z kapely The Outfitters a Puertochinko. Tóny této kompilačky vznikly od skladatelů The Molemen, Meaty Ogre, The Opus, Lord 360, Kaz, Cool Out Chris, Lost One a jiných.

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?