hledat

Tags:

Kam v Praze na Indyho, La4, Paina nebo Eurodela? No přece na Stop Zevling!

Sdílej

Festival Stop Zevling pořádají kluci z Čerňáku už neuvěřitelných 15 let a ani letos tomu nebude jinak.  V sobotu 18.září se pro všechny návštěvníky chystá den nabitej hudbou, sportem a hromadou doprovodných aktivit. Stop Zevling letos navíc spojil síly z další dlouholetou akcí Strawberry fields, aby zlepšili a nakopli  aktivní život na Černém mostě. Jména jako Indy, LA4, Pain, Euorodel nebo DJs: Ladida, Poeta, Friky nebo Probe jsou jen maličkou částí toho, co vás na tomhle fesťáku čeká.

Za oběma festivaly stojí myšlenka propojovat sousedy jednoho z největších pražských sídlišť, praskat bubliny anonymity sídliště a prostřednictvím kultury, sportu, hudby, workshopů a dalších aktivit bořit kulturní hranice a přinášet pozitivní impulzy a motivaci pro aktivnější život na sídlišti. “Černý Most není místo, kde se zastavil čas. Sídliště dýchá, žije a my v něm tvoříme společně kreativní nápady a žijeme vedle sebe. Pojďme dát sbohem anonymitě sídliště, lépe se poznat a společně zase rozpumpovat srdce Čerňáku,” říká k festivalu produkční Stop Zevling Vojta Havlovec.

Pro sportovní nadšence bude na patnáctém ročníku festivalu Stop Zevling několik turnajů i sportů na vyzkoušení, pro hudební nadšence stage plná DJs, kapel a umělců. Nebude chybět Graffiti Jam, závody BMX a spousty skvělého jídla a pití. Celým dnem vás provedou moderátoři Vlado a Poeta.

Strawberry Fields je festival pod záštitou neziskové organizace Jahoda, která se stará o lepší život ve městě. Festival je od počátku založen na sousedské sounáležitosti a boji proti anonymitě sídliště. “Strawberry Fields je festival volného času, který dětem a mladým lidem představuje aktivity, kterými mohou smysluplně vyplňovat své volné chvíle ve městě. Hudba, divadlo, různé sporty a workshopy, malování, žonglování, tanec a další. Letošní devátý ročník festivalu propojíme se Stop Zevling festivalem. Jeho první ročník v roce 2007 jsme dokonce kdysi podpořili jako garanti, “ doplňuje za festival Strawberry Fields jeho produkční Vendula Fendrychová.

A na jakej hudební program se můžeš letos těšit? Line up je hodně multižánrovej, takže si to svoje pravděpodobně najde každý a vybírat je z čeho. Na Stop Zevling stagy se vysřídá: Freezer, Indy, DJ Ladida, Magion, Josef K., DJ ADZi, DJ Probe, Eurodel, DJ Friky, Batrs, Pain, LA4, DJ Ciro, Bayview, DJ TerEza, Jonny Richter and The Hog Ranch a speciální showcase mezi umělci. Na Strawberry Fields Stagy si můžeš poslechnout The CELLO Boys,  beatboxera BeatSolčyho nebo  kapely The New HorizonsAsap noel & Juli G. Poslední dobrou zprávou je to, že vstupné je dobrovolné, takže pokud nemáš na víkend program, sobotu už máš vyřešenou a můžeš razit směr Černý most!

Tagy: