hledat

Tags:

Kam se poděl rap? To zajímá i hranice Valašska a Hané střežícího Luxe s Abem za zády

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Rapové vizuály vygenerovaly za uplynulé čtyři dekády celou řadu klišé – od graffiti zdí, přes čtyřnohé mazlíčky, až po vozové parky a zatímco hulení je přetrvávajícím držákem, tělocvičny a fighterský svět jsou trendem posledních dvou tří sezon.

I díky přítomnosti několika mistrovskými pásy ověnčeného profi boxera Miroslava Šerbana nechybí ani v novém video singlu z města, o jehož zámeckém areálu pronesl v roce 1663 Tomáš Pešina z Čechorodu, že je to “zahrada rozkošná, které Morava podobné nemá” a bbarak.cz s tím nemá problém souhlasit, neb systém vodních kanálů ve tvaru Neptunova trojzubce rozhodně nenajdete jen tak někde.

Ano, řeč je o Holešovu, v němž žije a tvoří náš oblíbený boxer ve velterové váze Lux (28) z party Check Da Skills, do níž kromě něj patří i Mac J, Disco, Dj Washell a Jazzy a která by měla do konce dubna dopsat další album.

Pár týdnů předtím – přesněji v březnu – se Don Luxino podělí o své debutové EP s mírně zavazujícím názvem “Punchline”, z něhož už na zemský povrch prosákla věc “Kam se poděl rap”, ve které padnou i jména jako DMX či 2Pac a pod jejíž produkcí je podepsán Abe z Jednašestky.

Jinak to kamaráde nevidíme tak černě. Rap se nikam nevypařil, je tu s námi pořád a je ho dost. Jen je teď číselně zastíněn všemi těmi šeptajícími individui, smutnými postavičkami a “moderními krabičkovými zpěváky”, kteří se často snaží do zdejších podmínek aplikovat styl svých bohů a la Travis Scott, Future nebo Drake.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1