hledat

Tags:

K Táboru mají možná i po letech namířeno lišky, ale směrem ven se ozývají hlasy labelu InghostRap

Sdílej

Jako dětem možná nikomu z nás neunikla skladba „Běží liška k táboru“, ale o rapové aktivitě jsme z tohoto města z Jihočeského kraje moc nezaznamenali. Změnit se to rozhodl label Inghost, který klepe na dveře albem „Povstání“. Možná, že se nedočkáme s ohledem na název ohlasů jako v dobách Husitů, ale i tak bychom mohli této partě věnovat trochu pozornosti.

V září zamíří do kin nový film Jan Žižka, ale obyvatelé Tábora by měli zbystřit také u partičky ve složení Randall, Ronner a Casher. Jejich hudební kroky lze datovat někdy k roku 2010. Postupem času vznikaly nové singly, které prezentovali po jihočeském okolí.

Od října roku 2020 tvoří společný tým InghostRap. První společnou show si odbyly koncem srpna 2021 v Táboře a od podzimu začali spřádat plány na společný disk. Jejich první album nese název „Povstání“ a kluci se shodli na tom, že nebudou přizváni žádní hosté. Chybět nemají rychlé flows, zpívané refrény, tvrdší texty, ale i jednodušší lyrika. Vybíráno bylo zhruba z dvaadvaceti skladeb a na finální podobu tracklistu se jich nakonec dostalo dvanáct.

„Album nese název „Povstání” a je to myšleno tak, že máme pocit, že je to tu na jihu prostě mrtvý… Kromě toho, že přijede do větších měst někdo slavnější udělat koncert a zase jede do svého kraje, tu nikdo, kdo by byl “In, nebo ten Top” prostě není… Chtěli jsme tady tu hudbu “Obnovit, přinést… jako by tu nikdy nebyla”. Dokázat, že jsme mladý kluci, kteří mají před sebou ještě léta práce, ale jdou za do toho na 150 %. Nepodporujem drogy, trávu, ani příliš násilné a nenávistné texty,“ zaznělo z tábora InghostRap.

Tracklist:

1) Povstání (intro)
2) Porucha mozku
3) Maj naspěch
4) Moment
5) War
6) Góól
7) Close
8) Nalej
9) Toys
10) Výzva
11) Message
12) Why not (outro)

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1