hledat

Tags:

Joey Bada$$ i Russ považují za poctu, že můžou dělat s dynamickým duem Black Thought a Danger Mouse

Sdílej

Jihoafrický trumpetista Hugh Masekela už sice mezi námi není pár let, nicméně jeho odkaz pomáhá uctít i Danger Mouse, jenž se rozhodl samplovat jeho vousatý flák „Stop“ z roku 1968.

Výsledkem je novinková věc „Because“, v níž dostal refrénovou šanci Dylan Cartlidge a o sloky se zase podělilo zajímavé trio Black Thought, Russ a Joey Bada$$.

Singl, který navazuje na „No Gold Teeth“, časem najdete na dvanáctimístném projektu „Cheat Codes“, na nějž svým umem přispěli i Reaekwon, Michael Kiwanuka, MF DOOM, A$AP Rocky, Run The Jewels a Conway the Machine.

„Dělat s jedním z nejlepších textařů všech dob je pro mě čest. Tím spíš, když je u toho Danger Mouse. Jsem na to opravdu hrdý,“ vzkázal Russ, jehož loňské album „Chomp 2“ bylo nabité k prasknutí.

Spolupráci si hodně váží také lídr Pro Ery. „Ta deska fakt hoří a když mě požádali o pomoc zrovna ti dva, nebylo o čem. Dodnes si pamatuju, když jsem poprvé slyšel „You Got Me“. Video se natáčelo v bloku mé prababičky a vlastně jsem tam den jako dítě byl. Změnilo to můj pohled na hudbu a je mi velkou ctí být součástí totoho tracku,“ informoval Joey.

Black Thought z The Roots výhradně v beatech Danger Mouse? Stane se to a zde je první důkaz…

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1