hledat

JNatural: Láska na počkání

Sdílej

 Bbarak.cz: Co pro tebe znamená, že tvé album vychází prostřednictvím Project Blowed?

JNatural: Project Blowed je domovem a strůjcem jedněch z nejvíce talentovaných MC‘s na světě. Mít u nich vydanou desku nebo jen být jejich součástí je ohromný úspěch. Zároveň i pocta pro mě jako interpreta, protože k nim chovám od poloviny 90. let velký respekt.

Bbarak.cz: Pro ty, kteří se s Project Blowed dosud nesetkali, jak bys popsala vliv, který tahle parta na hip-hop měla?

JNatural: Podle mě nelze hovořit o vlivu Project Blowed, aniž by člověk nezmínil Good Life. Tahle dvě hnutí, Good Life a Project Blowed jako jeho nástupce, představila styl hip-hopu, který byl převzat, duplikován a dodnes se s ním můžeš setkat. Rychlý rap, zapojení melodií nebo jedni z nejlepších světových freestylerů pochází právě z tohoto prostředí.

Bbarak.cz: Pojďme k tvému novému albu. Jaký význam se skrývá za názvem Love Is On Hiatus (Láska má volno)?

JNatural: Když jsem hledala definici lásky, uvědomila jsem si, že naše společnost je dost zmatená, co se významu lásky týče, a neustále hledá cesty, které by jí to pomohly objasnit. Love Is On Hiatus odkazuje na čekání, které lidé zažívají. Zároveň ale název naznačuje, že vždycky budeme čekat na lásku, dokud si nepřipustíme, že je neustále přítomna v našich srdcích.

Bbarak.cz: Jakou jednu věc člověk musí mít, aby mohl natočit album o lásce?

JNatural: Není jedna, ale tou hlavní je zkušenost. Člověk musí zažít skutečnou lásku, žal i samotu, aby se dokázal z takových situací dostat a přitom pořád věděl, kdo je a že po všech těch bolestech má lásku v sobě.

Bbarak.cz: Myslíš, že ženy mají v hip-hopu méně témat, o kterých můžou rapovat, než muži? Nebo to souvisí spíš s tím, co chtějí fanoušci od holek slyšet?

JNatural: Mají běloši méně témat, o kterých můžou rapovat, než černoši? Myslím, že odpověď na tvoji i moji otázku je ne. Ale faktem zůstává, že tématický horizont se asi trochu ztenčuje. Dneska se s tématy v komerční sféře ztotožní jen málokdo…glorifikované rockové hvězdy a tracky do klubu. Abych to nerozváděla, tak ženy podle mě nemají méně témat k rapu než muži, akorát průmyslové hledisko toho, co se prodá, nedává ženám moc prostoru rapovat o skutečných věcech.

Bbarak.cz: Kdo tedy pomáhá zlepšit situaci holek v hip-hopu?

JNatural: Každý. Kdykoli se někdo rozhodne vnímat hip-hop jako různorodou skupinu mužů a žen všech ras, celková situace, a nejen žen, se zlepší. Pro ženy je také důležité se navzájem podporovat a vytvořit určitou společenskou síť. Ráda bych dodala kuráž všem ženám, aby se nebály vyjádřit svůj názor, měly cíl, usilovaly o něj a nebraly ne jako odpověď. Nejsme jen tělo a tvář, které se umisťují na poutače, do magazínů nebo videí. Jsme srdce a duše a právě to musí ženy nechat vyniknout.

Bbarak.cz: Jak jsi se seznámila s Aceyalonem?

JNatural: Potkala jsem Aceyho v klubu Little Temple v Los Angeles, když tam hrála Medusa. Byla to trochu náhoda. Oba jsme čekali na baru a já do něj vrazila loktem. Začali jsme se bavit, přičemž naše konverzace nakonec trvala přes hodinu a obsahovala vše, od hip-hopu až po metafyzično. Teprve poté, co jsme skončili, jsem se mu zmínila, že rapuji. Podíval se na můj MySpace a za pár týdnů mne pozval do studia.

Bbarak.cz: Jaké bylo jeho zapojení do tvorby alba?

JNatural: Aceyalone vystupoval na Love Is On Hiatus jako exekutivní producent. Radil mi ohledně struktury skladeb, podání a pomáhal, jak mé příběhy předat dál.

Bbarak.cz: Co na tebe čeká teď?

JNatural: Mým novým projektem je animovaný film. Právě jsem dokončila s týmem jamajských animátorů video ke “Keys to the City“ s Abstract Rude a Aceyalonem. 28. června mám vydání alba a 29. filmovou premiéru s Desire. Příští rok bych ráda koncertovala po Státech a Evropě a zároveň představila můj film na festivalech po celém světě. Mimo to pracuji na hudebních věcech s různými interprety a producenty. Do konce roku bych ráda vydala nové EP a příští rok další desku. Možná pop album. Pop album s obsahem…lze to zvládnout? Uvidíme.

Diskutuj na Bbarak.cz