hledat

Jestli žiješ vinylem..

Sdílej

U nás se trh s černými koláči konečně rozjel, vychází spousta nových singlů, od nejrůznějších kapel, po nejrůznější kvalitu. Situace už je jasná, singl si v podstatě může vydat, kdo chce. A tak pak záleží jen na posluchačích, kdo si tu desku koupí.

Každý DJ vám řekne, že kupovat desky je nebezpečnou drogou, ale je to přece moc fajn a tohle médium přežije. Když pak najednout prolezete stavem, že desky nekupujete, ale doslova sbíráte, hledáte ty svoje „wanted“. Když tu před 13.4.2000 vyšel první český singl Indyho a Wiche, zaprášilo se po něm jedna báseň. Nyní patří k sběratelským skvostům.

A když samozřejmě opustíme české maličké, snad ty nejmenší, měřítka, našli bychom po světě snad tisíc takových kousků, které se v originálu už jen špatně seženou. Pomocníkem může být samozřejmě i internet, zajímavě nejen grafikou působí například internetový obchod se vzácnými vinylami Hand Solo, stejně tak i rozjíždějící se, vícežánrový FattJointz.

Spoustu desek u nás už neseženete jen v BoomBapu, kde je nabídka hodně široká, ale i v nově otevřeném BBaRáKShopu (či v jeho internetové podobě), kde poslední dny přibývá spoustu zajímavých nových titulů. Čekuj to. Podpoř vinyl!

Diskutuj na Bbarak.cz