hledat

Tags:

Jednooký Black C přežil všechny parťáky ze své kapely, kteří byli postupně zastřeleni a teď oprašuje debut

Sdílej

Klasická alba je třeba oprašovat a naštěstí se to děje dost často i vzhledem k tomu, že se vše dávno přesouvá na streamovací služby. Některé kapely měly s přesunem obrovské potíže, např. De La Soul kvůli jejich notoricky známým problémům se samply. U nás podobný zádrhel brzdil i přesun „Repertoáru“ od PSH na Spotify. Nyní se objevilo na streamovacích službách album „A Lesson To Be Learned“ od klasické party RBL Posse, které bylo navíc „refreshováno“.

Určtiě jde o lekci, kterou je potřeba vstřebat. RBL Posse jsou zásadní Bay Area kapela. Jejich debut vyšel v roce 1992, tedy před třemi dekádami. Oproti jejich g-funk magnum opusu „Eye for an Eye“ z roku 1997, které taky přikládáme níže, jde spíše o „jalovější“ zvuk raného devadesátkového undergroundu v San Franciscu, nicméně jde o zásadní počin, jehož reduxu se většina členů nedožila.

Black C je poslední žijící člen. Mr. Cee byl zavražděn v roce 1996 a Hitman v roce 2003, o čemž je i tento archivní článek na BBaraku. Smrt Mr. Ceeho ve své době způsobila lokální války gangů, při nichž přišel Black C o oko (odtud názvem alba i titulní skladby „Eye for an Eye“). Je to všechno škoda, ale také to svědčí o tom, že RBL Posse dělali skutečný gangsta rap a mrazivé historky z hoodu byly velmi reálné. Black C se ovšem snaží udržovat duch kapely naživu a i sám stále tvoří. Předloni např. vydal svoje sólo „Black Caesar“. R.B.L. Posse je rozhodně crew, která by zasloužila větší pozornost, než jí historie připsala.

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1