hledat

Jean Grae mění dres

Sdílej

Labely Babygrande Records a Blacksmith Music, který má ve svém středu například Taliba Kweliho, před časem konečně dotáhly do úspěšného konce přestup, jenž umožní jedné z nejtalentovanějších současných female emcees pokračovat v kariéře pod druhou zmíněnou společností, v jejímž čele stojí Corey Smyth. Jihoafrická rodačka Jean Grae podepsala kontrakt s Babygrande v roce 2003 a za dobu pod jejich křídly stihla vydat EP „Bootleg Of The Bootleg“ a loňskou dlouhohrajku „This Week“, které se prodalo čtyřikrát více kusů než její předchůdkyni „Attack Of The Attacking Things“ z roku 2002. Určitě i proto se obě strany rozchází v dobrém, což ostatně dokazuje prohlášení Chucka Wilsona, prezidenta Babygrande„Jean Grae is an incredibly talented MC and her time is now. We are honored to have played a role in her development and have full confidence that Blacksmith Music will enable her to thrive at the major label level“.

 


Novinka z 27. 8. 2004 (Os10)
Druhé album od Jean Grae na spadnutí

Tsidi Ibrahim, kterou zná hip hopový svět pod jménem Jean Grae, vydala své první album v roce 2002. To neslo název „Attack of the Attacking Things“ a kritika ho přijala vesměs pozitivně. Loni se tato female mc z N.Y.C., jejíž kořeny ovšem sahají do Jížní Afriky, připomněla épéčkem „The Bootleg Of The Bootleg“, které mělo fanoušky navnadit na její novou desku.

Ta se bude jmenovat „This Week“ a přijde na svět přesně 21. září tohoto roku u Babygrande Records. Ještě před ní samozřejmě vyleze singlovka o dvou peckách, „Goin´ Crazy“/“U Don´t Want It“, jejíž produkci si vzal na starost Midi Mafia, který už makal třeba s 50 Centem. Toho ještě na beatu doplní momentálně všudypřítomný 9th Wonder, takže se, myslím, máme na co těšit. Mimochodem, Jean Grae se jakožto host objeví i na nadcházející desce „Beautiful Struggle“ od Talib Kweliho

Novinka z 9. 12. 2003 (K-Hill)
Jean/Ep/Grae/Stránky
Tahle dáma se už značně podtrhla na seznamu výrazných rapových bohyní. Přestup z Third Earth Music byl opravdu překvapující, zvlášť potom, co label skvétá a skvétá. Jean Grae však asi neudělala nejhůře, protože její nový domov, filadelfský Babygrande si nevede taky špatně.

Právě tam vypustila své nové EP „The Bootleg Of The Bootleg“. Vy si krom tracklistu, můžete kliknout i na její nové stránky a zjistit, že krom krudého rapu je to taky pěkná šťáva. Jean Grae pojede, tomu věřte, to jak se uvedla na scénu na albu Mr.Lena „Pity Fool“, bylo opravdu prvotřídní. Doufejme, že její nové EP bude podobné. Krom šesti pecek se zajímavými hosty, je na CD také 45 minutový (!!!) megamix s freestyly a neobeatovanými rýmy. Po tom pátrejte!


Jean Grae – The Bootleg Of The Bootleg:

01. Hater’s Anthem
02. Take Me
03. Swing Blades (featuring Cannibal Ox)
04. My Crew
05. Code Red (featuring Block McCloud a Pumpkinhead)
06. Chapter One: Destiny

Novinka z 26. 9. 03 (LayDee)
Nové EP od Jean Grae
Blížící se datum 7. října s sebou přináší i ohlášené datum vydání dalšího počinu kritiky opěvované Jean Grae. Novinka pod jejím novým labelem Babygrande Records (ve spojení s Orchestral Entertainment) nese název “The Bootleg Of The Bootleg EP“.

Radost určitě udělá bonus v podobě 45 minutového megamixu některých z nejpovedenějších freestyleů, bítu a rýmů této pohledné a talentované emcee. “Plnohodnotné“ album má následovat někdy v průběhu roku 2004, nyní mohu nabídnout pouze “The Bootleg of the Bootleg EP“ tracklist:


Jean Grae – The Bootleg Of The Bootleg:

01. Hater’s Anthem
02. Take Me
03. Swing Blades (featuring Cannibal Ox)
04. My Crew
05. Code Red (featuring Block McCloud a Pumpkinhead)
06. Chapter One: Destiny
+ Bonus

Novinka z 2. 8. 2003 (LayDee)
Jean Grae – nové album, nový label
Jean Grae zpřetrhala kontakty s labelem Third Earth Music a namísto toho podepsala smlouvu s Babygrande. Jde o nově založený label, chlubící se jmény jako Canibus, Jedi Mind Tricks, Cherrywine či Supernatural.

Jean Grae zastupuje ono jemnější pohlaví (tudíž ženy), pohybující se v kultuře zvané hip hop. Začínala před několika lety coby členka Natural Resources, v hudebním průmyslu se však dokázala prosadit i na vlastních nohou. Její práce získává uznání a po albu “Attack Of The Attacking Things“ se její příznivci mohou těšit na další projekt s názvem “Veteran’s Day“.

Nové album se podle Grae v porovnání s předchozím pohybuje na úplně jiné úrovni. Tentokrát měla k dispozici více peněz, což se má projevit na kvalitě zvuku a zpracování alba. “Veteran’s Day“ má vyjít 11. listopadu 2003.

Zdroj: AllHipHop

Novinka ze 6. 4. 2003 (K-Hill)
Jean Grae je stále dáma mých snů
Tahle sličná dáma rapu, která s Bahamadiou a Apani stojím na ženském rapovém vítězném stupínku, se nám představila hostovačkama na deskách svých patronů, Masty Ace „Disposable Arts“ a Mr.Lena „The Realness“, pak se ale dala k dobrému labelu, tolikrát omýlanému Third Earth Music a tam po dvou singlem vydala svojí první desku „Attack of Attacking Things“, tím však neskončila.

Koncem února vydala nový singl, pecka „No Doubt“ je ze zmiňovaného alba a produkovala (co vím, tak poprvé) sama Jean Grae, byla ale doplněná novou peckou „Destiny chapter 1“, tu produkoval její věrný kámik Moezhart. Jestli se dočkáme i dalších kapitol, popřípadě nového koláče, to teprve uvidíme.Novinka z 18. 5. 2002 (K-Hill)

Ideál mých domácích slastí – Jean Grae
Ještě před týdnem jsem mohl říct, že jsem se po dlouhé době zamiloval, dnes už z toho je zase jen prázdný obraz a já v něm, -to samozřejmě patří na web mých soukromých komplexů,- ale kdo by si nevzpomněl na ženské ideály svých snů, když slyší toto křehké přesto ukrutné pohlaví rapovat. Jean Grea je žena, která mě naprosto dostala v albech Masty Ace (Disposable Arts; recenze Bbr7) a Mr.Lena (The Realness; recenze Bbr8) a teď najednou zpráva o jejím připraveném debutovém albu. Sakra, tohle musíte slyšet. Album jakoby mluvilo z mé duše, z mých prvních vět tohoto reportu se jmenuje „Attack Of The Attacking Things“ a vyjde 9. června na Third Earth Music. Produkci šavlemi protáhli zmiňovaní Masta Ace a Mr.Len, dále Da Beatminerz, Skeme Team a samotná Jean. Dva týdny před vydáním vyleze single „What would I Do?“ od Mr.Lena. Já bych určitě na otázku tohodle singlu odpověď znal.

Jean Grae – Attack Of The Attacking Things:
01. Intro
02. What Would I Do?
03. God’s Gift
04. Block Party
05. No Doubt
06. Skit
07. Thank Ya
08. Love Song
09. Get It
10. Knock
11. Live 4 U
12. Fade Out

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?