hledat

Tags:

Je libo v tomto mrazivém počasí trochu hřejivé hudby z Bay area? Mistah F.A.B. zařídí

Sdílej

Mistah F.A.B. neboli majitel nejzajímavějšího významu ukrytého ve jméně (no pusuďte sami: „Money Is Something To Always Have–Forever After Bread“) stál na počátku tzv. „Hyphy movementu“, které se na začátku milénia vyřítilo ze západního pobřeží a zanechalo po sobě spoušť, která je přítomna v celém žánru až do dneška.

Sice už tohle hnutí okolo fúze extáze a rapu nezáří jako před deseti, patnácti lety, ale jeho hlavní představitelé (kromě tedy zesnulých, jako právě Mac Dre – Rest in Pill) jsou čilí a sypou jedno album za druhým. I hyphy zvuk už není na west coast scéně tak všudepřítomen, nicméně jeho prvky jsou už navždy nasáklé v DNA kalifornské produkce. Zatímco jih volí pomalejší tempo, na západě nesmí na žádném albu chybět nabassovaná produkce začínající někde na 110 bpm, do které rapper vypotí nějaký ten litříček potu a publikum si užije „thizzle dance“.

Mistah F.A.B. právě vydal novinku „Hey Baby Say Baby“ a je to značně vychillované, smooth album západního střihu. Už jen ten název je nápadně žoviální. Žádná divočina se nekoná. Mistah se jako správný pasák zaměřuje na melodičtější skladby vhodné spíše k užívání si prosluněného dne v Californii, než na řádění na parketu. Nutno ale říct, že mu to jde skvěle, pokud chcete současnou west coast bombu u které si dát jointa, pak je tohle to pravé. A kdyby nestačilo, Mistah F.A.B. nabízí hromadu dalších alb, kterými se pyšní ve své bohaté diskografii. Případně můžete sáhnout po jeho klasice „Son of a Pimp“.

 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1