hledat

JAKKI DA MOTAMOUTH – I’m Tryin‘ 12

Sdílej

Když jen trochu zavzpomínám na album „Table Scraps“ skupiny MHz , hned mi běhá mráz po zádech. Co může být lepšího, než kvarteto střídajících se nabroušených battle skillz na jediné placce. Aktivnější dvojice Copywrite a Camu Tao dlouho nezahálela a úspěšně se vydala na velkolepé sólo dráhy, první zmíněný pod štítkem labelu Eastern Conference, druhý jako člen Definitive Juxu . Zbylí dva, Tage Prototype a Jakki da motamouth , to na nějáký ten čas zatáhli a za celé dva roky se nevytáhli ani s jedinou dvanáctipalcovkou. Jakkiho ale zřejmě zewling moc dlouho nebavil a tak se aktivně zapojil do formace Weathermen , se kterou letos nahrál desku „Conspiracy Mix CD“ (recenze zde), obohatil ji o spoustu zajímavých veršů a slok a několik měsíců nato (konečně) vypouští solo singlík, který by (snad) měl být jakýmsi předkrmem před připravovaným elpíčkem.

A už s prvními rými je jasné, že opět půjde o hodně nasranou lyriku. Please, get the fuck off the god damned stage, you are wack as hell! If you’ll not get off the stage, I’m gonna punch your punk fuckin‘ face! I’ll be not like what the hell you sound like, these niggas do not like what you sound like! Get the fuck outta here! Jakki, drop that shit on em! . Jistě mi dáte za pravdu, že hlášky tohoto typu samy o sobě zní v skutku nebezpečně, po takovémto odvážném úvodu by bylo přímo ultra-trapné zajet průměrný nebo dokonce podprůměrný text. Jakki se ovšem pošpinění své drsňácké pověsti vyvaroval a následně zajíždí lyrický battle výprask, po kterém by se měl stydět chopit se majku nejeden zkušený mc. Producent Dj Prizm kousavé rýmy perfektně dokrmuje jednoduchou, ale přesto krutě šlapající, nabassovanou instrumentálkou, která mi do žil vstřikuje hněv i sama o sobě, bez agresivního rapu. Vrcholem všeho je pak nekompromisní refrén, při kterém vám Jakki „motorová huba“ dává jasně na jevo, kdo je na poli králem všech battle lyriků. Nicméně, i přesto že pecka „Stage Fright“ je jedna z nejnasranějších co jsem za poslední dobu slyšel, prvenství si na tomto singlu zřejmě nezasloužila, skladbou číslo jedna je zde totiž utahaná „I’m Tryin“. Stereotypnější melodii by nevypotil snad ani producent techna přežranej éčkama. Rap se opět pochopitelně udržuje na pomeřně vysoké úrovni, v precizně zpracovaném textu nám poví jak to v současné době vypadá s jeho kariérou, nechybí ani občasný plivacen battle rýmu, refrén si vzal do parády Copywrite, což můžeme rozhodně taky počítat k dobru, no ale i přesto všechno snažení skladba „I’m tryin“ svou následkyni na straně „B“ netrumfla.


Ještě to chce střízlivější výbeř producenta a Jakki da motamouth bude jistě dál jméno, na které by člověk měl dávat pořádnýho bacha.


Beaty : 6/10Rap/Rýmování : 8/10Originalita/Kreativita : 7/10


Side A:I’m Tryin (dirty, clean, instrumental)


Side B:Stage Fright (dirty, instrumental)Cleptobraniac (dirty)

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?