hledat

Tags:

Vzpomínky na mnichovský festival Hip Hop Bewegt 089 s NGEEm, Haftbefehlem a spol.

Sdílej

Dvoudenní mnichovský festival Hip Hop Bewegt 089, který měl premiéru před šesti lety, se letos přesunul z centra Mnichova do Olympijské Regaty. Ta se nachází šest kilometrů od Olympijského parku obklopena lesem u obce Oberschleißheim.

Festival se konal 2-3.9.2023 a byl pod masivním dohledem policie, která kontrolovala i backstage a za pomoci civilních příslušníku sem a tam zakročila proti příznivcům weedu.

Policie totiž měla obavy, aby nedošlo opět k hromadné rvačce se security a policií jako v červenci, kdy se poprvé v Mnichově konal festival Rolling Loud Germany.

Festival byl zajímavý i kvůli beefu mezi Capital Bra a NGEE. Ten byl rok a půl v Capiho labelu Bra Musik a opustil ho v říjnu 2022. K setkání obou nakonec nedošlo, NGEE vystupoval v sobotu a Capital Bra nepřijel, nedávno onemocněl na zápal plic.

Na festivalu vystoupili např. NGEE, RO$C, KEZ, Bobby Vandamme, Rais, Anonym, Bojan, PA Sports, Jazeek, Jamule, Farid Bang, Samra, Kollegah a Haftbefehl.

„Zaujalo mě, že žádný z rapperů neměl na stage alkohol, i když těch, kteří mají kořeny v arabských a tureckých zemích, se to vlastně netýká. Ale pár emcees původem z Ruska a Ukrajiny tam bylo také,“ všiml si autor fotografií Kašpárek Mnichovský.

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1