hledat

Infamy – nový graffiti dokument

Sdílej

Rád se pochlubím, že jsem vlastníkem bonusové verze DVD “Style Wars”, o níž jsem zde v minulosti psal. Právě tento vynikající snímek byl tím prvním, co se mi vynořilo v mysli, když jsem se dočetl o existence novém dokumentu z prostředí graffiti umělců. Režie se ujal Doug Pray, který má za sebou filmy jako “Scratch” (o hiphopových deejays) nebo “Hype”, ve kterém sleduje vývoj hudební scény v Seattlu. Tentokrát sleduje životní osudy několika writerů, jejichž posedlost a dovednost je zavádí do řady nebezpečných a neočekávatelných situací. K tomu mu výrazně pomohla spolupráce s Rogerem Gastmanem, který se mimo jiné věnuje i graffiti.


Film nese název “Infamy”, což česky znamená hanba nebo potupa, a jeho hlavními protagonisty je sedm writerů z různých amerických velkoměst – Enem, Joe, Jase, Toomer, Saber, Claw a Earsnot. Například poslední dva zmínění jsou homosexuál a žena, kteří to nemají jednoduché ani v rámci své společenské skupiny. Writeři jsou přeci jenom převážně muži, heterosexuálové.


Tvůrci se snažili vyhnout dalšímu všeobecnému přehledu a historii graffiti, obejít i další způsoby vyprávění, které již byly v podobných snímcích využity. Místo toho nabízí velmi silné, výrazně osobní portréty plné negativních i pozitivních emocí.


DVD bychom se měli dočkat v únoru 2006, na adrese pak můžete shlédnout trailer. Ovšem pouze v případě, že máte Quick Time Movie player :(.
Zdroj: SOHH, Resfest

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?