hledat

Tags:

Horké drby z Německa: Gzuz vyhlíží mírnější trest, Fler se handrkuje s Bushidem a co Haftbefehl?

Sdílej

Rapová aktivita u našich západních sousedů nabírá po vlažných prvních měsících roku 2021 opět na intenzitě a o zajímavé informace zde není nouze. Kdo aktuálně vydává nová alba, o kom se mluví v médiích a komu hrozí kriminál? Redakce Bbarak.cz se ohlédla za uplynulými týdny a vybrala několik zajímavých zpráv, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Gzuz vyhlíží mírnější trest

Jedno z nejočekávanějších alb tohoto roku bychom se měli dočkat již 14. května. Partička 187 Strassenbande je poslední roky v kurzu a těší se nejen v německy hovořících zemích velkého věhlasu. „Sampler“ s pořadovým číslem 5 vzbuzuje pozornost, ale rušno je také kolem jednotlivých členů.

Není žádným tajemstvím, že Gzuz prchnul do zahraničí, aby ušel trestu, s jehož výší byl hrubě nespokojen. Nedávno byl s celou rodinou spatřen v Mexiku a aktuálně čeká na obnovení přelíčení. Jeho případ by měl dostat nový soudce, proto doufá, že rozsudek bude mírnější. Prokurátor navrhoval 14 měsíců vazby a soudce mu nakonec uložil měsíců osmnáct.

Pobavil ale i jeho týmový kolega Bonez MC, který se v nedávném rozhovoru přiznal, že není držitelem řidičského průkazu. Se smíchem pak neopomenul dodat, že v Hamburgu jsou často za volantem luxusních značek vidět ženy, protože tu většina chlapů přišla o papíry.

Fler vyvázl s podmínkou a pokutou, u jediného alba zřejmě letos nezůstane

Berlínský veterán, který kdysi dávno udával směr skrze vlivnou partičku Aggro Berlín, také nebyl daleko od návštěvy kriminálu. Za několik trestných činů mu okresní soud pro Berlín-Tiergarten uložil podmínku na deset měsíců a pokutu 10 tisíc. Nejvíce zhřešila prořízlá huba Flera, která se dopustila mnohonásobných urážek a vyhrožování. Autor čerstvého disku „Widder“ byl také několikrát načapán policisty za volantem bez řidičského průkazu.

Státní zastupitelství navrhovalo pro Flera celkem 22 měsíců za mřížemi bez podmínečného propuštění, ale Patrick Losensky nakonec u soudu uspěl. V nadcházejících měsících si bude muset odpustit časté nadávky na svého dřívějšího felúka Bushida, kterého na internetu i veřejně označoval za „bastarda“ a „nechutného psa“.

Problémy Flera a Bushida jsou hlubšího rázu a aktuálně rezonuje médií také spor o legendární disk „Carlo Cokxxx Nutten“ z roku 2002. Druhý jmenovaný by rád toto album umístil spolu s dalšími staršími releasy na streamovací služby, zatímco Fler v nedávném rozhovoru rezolutně prohlásil, že to nedovolí.

Není žádným tajemstvím, že autor čerstvého disku „Wider“ má se značkou „CCN“ své vlastní plány. Proslýchá se, že ještě letos by mohl nahrát další desku s Bassem Sultanem Hengztem. „Dívám se dopředu, nové věci na sebe nenechají dlouho čekat. Chystám nové projekty, které fans označí za nové klasiky,“ nechal se slyšet Fler.

Haftbefehl otevřeně promluvil o depresích, drogách a chuti být dobrým člověkem

Nezaměnitelné jméno německé scény je Haftbefehl, jeden z průkopníků pouličního rapu u našich západních sousedů. Jeho desky se dočkali kladného hodnocení z řad kritiků, dokonce se objevovali názory, že v jeho provedení je třeba pouliční rap brát vážně a na umělecké úrovni.

„Show je součástí rapu, ale moje příběhy jsou skutečné. Nezažil jsem všechny, ale vím, o čem mluvím,“ nechal se slyšet Haftbefehl, který po loňské desce „Das weiße Album“ uvede na trh již 30. dubna „Das schwarzе Album“.

„Z počátku jsem nevěděl, že to album bude černé. Vlastně jsem původně zvažoval název „Gassenhauer“. Až v průběhu práce to tak nějak vykrystalizovalo,“ pokračoval rapper z Offenbachu, který prozradil náchylnost k depresím. „Někdy jsou dny, kdy je mám, ale je to asi úplně normální. Hlavně by o tom měli lidé umět otevřeně mluvit. Viděl jsem, co v lidech zanechá těžká deprese, ale naštěstí jsem ji ještě nikdy neměl,“ poukázal Haftbefehl na sebevraždu svého otce, který si vzal život, když mu bylo čtrnáct let.

„Práce na mých deskách je pokaždé jiná, stojí hodně síly a zdraví. Když dělám hudbu, opravdu se snažím jít na hranici svých možností. Album je umění, myslím, že lidé pochopí až za pár let, jak dobrou desku chystám. Mám top podobně. Jak stárneme, lépe tomu porozumíme. Nechci dělat hudbu pro děti,“ nechal se slyšet autor úspěšných desek „Russisch Roulette“ či „Der Holland Job“.

Ve svých skladbách často zmiňuje drogy a jejich vliv na společnost, ale jak to má v osobním životě? „Rozhodně nejsem jejich zastáncem. Většinou to nedopadne dobře, když je bereš. Snažím se mladé lidi varovat, že to není zase až tak cool, jak si mnozí myslí. Že by měli radši sportovat a ne jen každý pátek a sobotu vymetat kluby. Díky koronaviru jsou kluby zavřené, ale i tak se to děje. Vyprávím příběhy skrze své skladby, ale nesmíte je vnímat příliš vážně. Je to jako film, který prodávám. Pravdou ale je, že to je velmi realistický film, který by měl lid spíš děsit,“ dodává Haftbefehl.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1