hledat

Tags:

Hořící muž na invalidním vozíčku? Záležitost od JPQ008 nebude ani zdaleka pro každého…

Sdílej

Oblíbenec někdejších členů Everydays Records Gruza či Mc Geye JPQ008 vykopl na internety nekompromisní klip „Dvojí agent“ avizující stejnojmenné debutové album, které už se dle našich informací rodí nejméně tři sezony, ale definitivně vyleze v prvním kvartálu 2021.

Jak už zaznělo i v doprovodné tiskové zprávě, hořící muž na invalidním vozíčku je předzvěstí toho, že to nebude záležitost pro všechny. O beat se postarali Facutum a IAmon Beatz.

Vizuál odráží nesmlouvavost, tvrdost a záhadnost – prvky, které se prolínají celým albem. Ve videu můžete vidět, jak se zavražděná, nevinná dívka převtělí do „punishera“, aby se mohla pomstít. Režii má na svědomí Ondřej Burda student filmové akademie v Písku. Text a klip jsou dvě na sobě nezávislé roviny, které se vzájemně doplňují.

Z podobného principu vzešel i název alba „Dvojí agent“. Na desce proti sobě stojí oldschool x newschool, punchline x příběh, koncept x nepravděpodobnost, sranda x vážnost. Elementy proti sobě nevedou válku, ale jsou tu v rovnováze a navzájem se podporují. 

Dosavadní diskografie Jeana Paula Quassiera obsahuje 3 mixtapy, EP a několik singlů. Nejznámějším nosičem je EP s Podpulturou – „Labyrint“, se kterým ve své době objeli známé festivaly Votvírák, Hip hop kemp, atd. Dostali se na vinyl Karaoke Tundry „Futurologický Kongres“ (Bigg Boss). Od doby, kdy se v Holešovicích usazený fanoušek Čtyřlístku potkal se šíleným doktorem Gigrem (track Podpultura – „Dr. Giger 1. a 2.“) už to nebyl on, proto byla potřeba si upravit jméno na JPQ008.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1