hledat

Tags:

Hip hop na Olympiádě? Když se sci-fi přetaví v realitu aneb v Paříži se bude v roce 2024 bojovat o medaile i v breakdance

Sdílej

Hip hop, respektive jeden z jeho prvků a někdejších pilířů, dostal v souvislosti s Olympijskými hrami definitivně zelenou a pod pěti kruhy bude přítomen již za necelé čtyři roky.

Výkonná rada Mezinárodního olympijského výboru totiž oficiálně přijala do programu medailových her pro Paříž 2024 také breakdance.

Název bude “breaking” a byť si ještě musíme na informace o možnostech kvalifikování počkat, již teď gratulujeme celé b-boy komunitě k tomu, že jí její dlouholetá aktivita přinesla ovoce.

Snad bude vše uchopeno správně a citlivě, s dostatečnou úctou k jednomu z původních hiphopových elementů a neudělá se z toho další gymnastický slet…

Ve městě, z něhož vzešla například skupina Supreme NTM, už se naopak nebude soutěžit v chůzi na 50 kilometrů, karate, baseballu ani softballu, což jsou odvětví, která ještě příští léto v Tokiu přítomna budou.

Celkově se bude v zemi galského kohouta soutěžit o 329 sad medailí, což bude o deset méně, než v zemi vycházejícího slunce. Pro řadu tanečníků by to nemusel být vstup do zcela neznámých vod – pod pěti kruhy už se totiž v breaku soutěžilo dva roky zpět na olympiádě mládeže v Buenos Aires.

Nejlepší breakeři světa se utkali v online battlech, hlavní trofeje putovaly do Španělska a Japonska

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1