hledat

Hip Hop Kemp 2018 už má 8 vystupujících, posilami jsou Devin The Dude, Joyner Lucas a Hilltop Hoods

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Nevím, jestli je Joyner Lucas úplně zázrak, ale jeho kariéra tak trochu určitě. V době, kdy jsou relevantní umělci často věkem školou povinní je tu týpek, kterému se podaří průlom na hraně třicítky? Se skladbou, která místo “high” oslavy mejdanu velice střízlivě a neuvěřitelně sugestivně řeže do živýho? Skladbou, která místo toho aby do někoho píchala prstem projede nepříjemně dopodrobna obě strany jedné mince? Joyner Lucas vypustil bez varování “I’m Not Racist” a přes noc se všechno změnilo. Jedna skladba co je jak rezonanční frekvence místa a času ve kterém žijeme. Ozvěna stereotypů a mindráků, co si nosíme skryté hluboko v sobě. Jedna skladba, co je všechny hrdě vystaví jak šperky, ale ne abysme si je mohli porovnávat, kdo větší, ale abychom se i přes ně dokázali obejmout a zkusit se pochopit. Naděje na dialog tu přeci pořád je. Ale pozor, než se rozleží pocit, že Joyner je další “one hit wonder”, co zmizí beze stopy. Joyner je tak talentovanej, až je to k neuvěření. A teď, když má naší pozornost, asi už nezmizí nikam. Jeho strytelling nahání husí kůži. Jako filmového studenta se nabízí otázka jestli napsal nejdřív scénáře ke svým klipům, které až následně otextoval? Nebo rozpohyboval všechny ty živé obrazy, které nejdříve uvěznil do slov? Ať tak, či jinak, Joyner Lucas je jak hlásná trouba své generace a věříme, že bude patřit k vrcholům Hip Hop Kempu 2018.

            Že ale nezačnem jen amíkama, natož abychom s nimi snad skončili, dokazuje další parta. Od protinožců dorazí Hilltop Hoods. Konečně, chtělo by se říct. Parta, co jede přes dvacet let a doma nemá konkurenci. Pokořila rekordy a hitparády. Sklidila potlesk, uznání, platinové desky i hudební ceny. Otevřela hiphopu dveře, které byli dříve  Austrálii zavřené. Beaty, rýmy, beaty, rýmy, skreče. Možná trochu uhlazenější, ale ani nebylo zapotřebí nějakých velkých triků.

            Jeden z největších skuřínků na scéně. Týpek s neuvěřitelným flow, co rapuje i zpívá jako by se nechumelilo. Bývalý člen Scarfaceovi party Facemob a legendary labelu Rap-A-Lot Records. Your favourite rapper’s favourite rapper. Z Houstonu. Kdo? Devin The Dude, samozřejmě. Chlápek, co má čuch na zelenou a hity, i když je snáší spíš pro ostatní, než sám pro sebe. Kdo “udělal” monstrum “Fuck You” od Dr.Dre? “Baby Phat” od De La Soul? “Kush Is My Cologne” od Gucci Mane? “I’m Back” od Slim Thug? Devin, samozřejmě. Po devíti letech se na Kempu těšíme, jako by to mělo být poprvé.

Hip Hop Kemp 2018:

$UICIDEBOY$ /USA/

JOYNER LUCAS /USA/

CHIEF KEEF /USA/

EVIDENCE /USA/

HILLTOP HOODS /AUS/

DEVIN THE DUDE /USA/

BILL $ABER /USA/

ILLA J /USA/

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz