hledat

Tags: ,

Hellwana představuje svůj novej projekt House Of Queens. Na první mejdan dorazí Fejbs nebo Sawsane

Sdílej

Zastoupení holek a žen je v rámci domácí scény rok od roku lepší a svou trochou do mlýna přispěla určitě v posledních letech i Hellwana. Ta nyní představuje nyní svůj projekt House Of Queens, který by měl propojovat ženy v rámci hudby, kultury nebo sportu a vše odstartuje rapovým mejdanem v Chapeau Rouge už v sobotu 5.března.

LuC: Co tě k myšlence na podobný projekt přivedlo a co bude jeho hlavní náplní?

Hellwana: Projekt House of Queens jsem měla v hlavě již před několika lety. Tehdy to byl pouze nápad, myšlenka, postoj, který neměl žádné jméno. Už tehdy jsem věděla, že bych něco podobného chtěla zrealizovat. Líbilo se mi, že by zde mohla vzniknout platforma, která podporuje především ženy v oblasti umění a sportu, platforma, která bude nabízet místo k prezentaci talentovaných, ambiciózních žen, které určitě stojí za to, aby si jich lidé a média všímali. Stejně jako v 90. letech, i tento house funguje na principu soudržnosti, spolupráce a na možnosti se potkat. Ano, je zaměřen hlavně na ženy, to ale neznamená, že hodláme odsunout muže na vedlejší kolej. Nejde o to, stavět další cihly na zeď, která rozděluje, ale o spojení dvou světů. Bohužel, ženy jsou stále v určité nevýhodě – musím však  uznat, že situace se pomalu zlepšuje, ale stále se na ně často zapomíná.

 

LuC: Vím, že tě zanedlouho čeká první event v rámci House Of Queens. Na co všechno můžeme naše čtenáře nalákat?

Hellwana: V rámci projektu nás čeká editoriál se zajímavými osobnostmi, který doprovází krátký dokument. Následuje event pro veřejnost. Momentálně pracujeme na koncertu.Rapovém koncertu, který proběhne 5. března v Chapeau Rouge. Za supportem celé akce stojí Queens, Chapeau Rouge a jejich residenční DJs, kteří si říkají Trash Gang. Chapeau je místo, kde začínal můj rap a byl jimi podporovaný. Trash Gang crew a především jejich člen Ian C. mi pomáhají s akcí, aby proběhlo vše hladce. Jejich členka Kateřina Vlachová alias RAVN připravuje VFX graphics,  která se bude promítat za zády artists. Za grafikou a vizuální identitou stojí Tobias Groh. Za promo videem stojí Filip Zagata. Pro tento večer jsem si pozvala Fejbs, Donnie, Sawsane, OGMiaG a již zmiňovanou DJku RAVN. A jsem velice ráda, že pozvání přijaly. A budu velice ráda, když pozvání přijmete i vy.

Tagy: