hledat

Tags:

Gymnaziální rap z malého města? Cába ze Špatnýho Wliwu tu a tam stále nahrává i v pětačtyřiceti

Sdílej

Protože se Cába pravděpodobně řídí heslem Karla Čapka „představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí“, v jeho diskografii se jde vyznat a není zaplevelená zbytečnostmi.

„Doopravdy si myslím, že se svět obejde bez mých mouder, protože je podobných exkrementů k nalezení na webu denně tisíce,“ přiznal bývalý tahoun Špatnýho Wliwu, jemuž možná utekl „Podzim“, nicméně „Wstyk“, „Slova, rytmus, smeč“ nebo kultovní „Den nula“ se ho týkaly.

A co víc, jde o jediného člena tehdejší východočeské party, který si stačil vystřihnout i sólovku a řekněte sami, není „Novodvorská“ pořád docela hit s nadčasovými hláškami?

I přesto, že už dlouho předlouho nemá ambice jako dvě dekády zpět, z něj navíc tu a tam odpadne nějaká skladba, které mu ve studiu Jižák zvukově ladí Tomáš Sochůrek.

Jednou jde o lyrickou baladu „Pyramida vztahu“ v produkci Kubakeho, podruhé o „Nirvanu“, jejíž beat pochází z dílny Maryse.

Zajel jsem to nesměle s vášní, ale léčím se. Věčný amatér, entuziasta. Někdy (ehm) mezi Pharcyde, Bizzy Bone, Doc Gyneco, takový český gymnaziální rap (dodávám z malého města), jak pravil kdysi Papa Fini. Chtěl jsem, aby to plynulo s lehkostí. Defakto smutnej text o rutinních věcech a pocitech. V době, kdy jsou kýžená pozitivita a úsměv na mikrofonu nad zlato. Navíc můžete napínavě sledovat, jestli v další řádce trefím beat, vyberu v poslední chvilce falešnou rapovou notu a kývat hlavami, zatímco já jsem já,“ dodal na adresu novinky.

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Pamatujete na Špatnej Wliw? Cába to ještě jednou zkusí a s návratem mu pomáhá Oliver Lowe

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1