hledat

Grammatik zpět ve hře

Sdílej

17. února dostaneme konečně do rukou dlouho očekávané album skupiny Grammatik, která je oslavovaná nejen v Polsku. Jeho nový titul ponese název „3“. Do té doby kluci nahráli „EP+“ (1999 Blend Records), LP „Światła Miasta“ (2000 T1) a maxi singl „Reaktywacja“ (2004 Embargo Nagrania). Krátká produkce z minulého roku byla komerčním úspěchem skupiny a nového vydavatele. Prodalo se více než 10 000 kusů. Začátkem roku 2005 kluci skončili práci na nové desce. Prvním promo singlem bude pecka „Dedykowane…“. Za produkci je zodpovědná mladá generace producentů inspirovaných Noonem: Kociołek, Zjawin, Joter, duo Bitnix. Jinak mezi hosty se našel jen DJ TASMY.

Tracklista:
01. Od ostatniego spotkania 4’40“
02. 3 3’10“
03. Dedykowane… 3’14“
04. 2004 1’52“
05. Intro Sposoby 0’20“
06. Sposoby 3’53“
07. Tak po prostu 3’02“
08. Papierosy 4’11“
09. Kondycja 4’19“
10. Hooker & Gandorf 3’52“
11. Pod presją 3’52“
12. Rozum ponad materią 3’47“

Promomix k poslechnutí naleznete zde

Novinka z 28. 1. 2004 (2kw)
Reaktivace s novou deskou Grammatik!
Horká je ještě nová deska „Reaktywacja“ od nám všem známých Poláků, Grammatik. Ještě nedávno vydal leader kapely Eldo svoji druhou sólo desku „Eternia“ (rozhovor v BBaRáKu č. 24), na které mimochodem vyšel track „Originalny Pilsner“ s hostovačkou Indyho a Wiche a zastoupený též na jejich novém singlu, teď jsou tu Grammatik se svou v pořadí třetí deskou (první dlouhohrající „EP“ rozhodně stojí také za to sehnat, od „Swiatla Miasta“ uplynuly už skoro 3 roky).

Kecalo se toho kolem hodně, dokonce i o jejich rozpadu – jako kapela snad koncertovali nejvíckrát zrovna v Čechách. Teď jsou tu však s novým sedmitrackovým EPčkem s pěti novými peckami a dvěma remixy. Útok na polské rádiové stanice už expanzoval, v telce samozřejmě běží video (to by mělo dojít i k vám).

Grammatik změnili label, deska vychází na Embargo Nagrania, kteří po dnes populární modelu umožnili styk veřejnosti s kapelou v podobě jakési autogramiády v jednom velkém varšavském music shopu.

Label s touto deskou nekončí, s Obronci tytulu má ještě pár plánů – velkou očekávánou bombou bude druhá deska od Pezet/Noon s názvem „Muzyka Powazna“, potom instro-rapové album od Praktika (dělal beaty Dizkretovi na desku „IQ“) a posledním projektem budou kluci JWP, známí dosud především jako writeři, i když už se světle ukázali i na několika koncertech.

Takže nové dobré věci do nového roku, věci zajímavé, nové, mimo mainstream, který se v Polsku rozlezl jako plevel.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?