hledat

Tags:

Glorchestra míří opět na české památky, tento rok za účasti Vladimíra 518, Katarzie, Idey, MC Geye či Dje Aky

Sdílej

Netradiční žánrová fúze s názvem Glorchestra loni přišla s originálním konceptem, který na české hudební mapě chyběl a u fanoušků zaznamenal velký úspěch. Jedinečné spojení symfonického orchestru a moderních hudebních žánrů od hip hopu přes alternativní elektroniku a písničkářství až k popu a taneční hudbě chtějí letos organizátoři rozšířit i mimo hudební pole a slibují nové zážitky i z jiných uměleckých sfér. Na jaké konkrétní osobnosti se po loňských Djovi Wichovi nebo 7krát3 tedy mohou návštěvnici těšit?

Letošní ročník Glorchestry má za sebou už premiéru na zámku Slavkov. Proč byste si neměli ani letos tenhle obří projekt ujít? Kromě toho, že stejně jako loni jde výtežek ze vstupného, které činí přátelských 200 Kč, na obnovu památek, kde se show odehrává, se můžete těšit opět na spojení orchestru se zajímavými jmény.

Konkrétně jsou to letos Katarzia, Vladimir 518, Idea, MC Gey a Dj AKA, Tata boys a překvapení v podobě techno djského dua z Německa. Program obohatí opět instalace od Milana Caise, audio-vizuální objekt – sochu s názvem Kvadro a součástí primárně hudebního programu se totiž stane i představení s názvem Circle vytvořené uskupením Losers Cirque Company, jejichž dechberoucí akrobatické show sbírají úspěchy u nás i v zahraničí. 26. 7. se představí Glorchestra opět na pražském Výstavišti a pak se můžete po celé léto těšit na další zastávky v unikátních kulisách. (seznam všech zastávek níže).

To jak složité je dát projekt jako je Glorchestra do kupy zjistíš v rozhovoru s Radimem, který má stejně jako loni pod palcem celou hudební stránku projektu a navíc se dozvíš i mnoho zákulisních informací v rámci Radimových spoluprací se Smif-N-Wessun, Black Moon, Diamondem D nebo R. A. the Rugged Manem.

Glotrchestra 2022:

26.7. Praha Výstaviště

17.8. Hospitál Kuks

24.8. Hrad Švihov

7.9. Zámek Orlík

14.9. Oblast Dolní Vítkovice

vstupenky lze zakoupit ZDE nebo na místě konání jednotlivých zastávek.

Tagy: