hledat

Tags:

Glorchestra láká na unikátní propojení žánrů a účast Dje Wiche, Radima, Vladimira 518 nebo 7krát3. Vyhraj 2 vstupy na libovolnou zastávku

Sdílej

Nedávno ohlásil Wu-Tang Clan svůj projekt se symfonickým orchestrem a za mořem je vůbec povícero rapperů a RnB interpretů, kteří mají ono setkání s vážnou hudbou už za sebou a tenhle trend dorazil i k nám.

Glorchestra, což je spojení živého orchestru a moderních hudebních žánrů, od alternativní elektronické hudby, RnB, popu až po hip hop a taneční hudbu, se představí od července do září na celkem šesti místech Česka jako je například Hospitál Kuks, pražské Výstaviště nebo zámek Sychrov a na projektu se podílí hromada zajímavých jmen. Ty můžeš vyhrát 2 vstupy na libovolnou zastávku!

„Projekt glorchestra není koncert, kde rapeři budou rapovat v obleku ve Státní opeře. Spíš naopak. Jde o zážitek dost možná klasických rozměrů, ale v mnohem uvolněnějším prostředí. Chceme naživo s pomocí symfonického orchestru naplno rozvinout potenciál živého provedení různých žánrů. Náš plán je udělat vkusné spojení alternativní elektroniky, popu, RnB, rapu a taneční hudby a spojovacím materiálem je právě široká instrumentace velkého orchestru.” přibližuje hudební režisér projektu Radim Výchopeň alias Radimo.

„Zčásti to bude čistě instrumentální hudba, zčásti pódium převezmou silné hlasy současné scény. DJ Wich vás provede sérií svých hitů a na scénu uvede rapera Vladimira 518, kterému bude krýt záda hudebně i na pódiu. 7krát3 a Žofie Dares ukážou, jak tenká může být linie mezi RnB a popem a jak na ní umí skvěle balancovat. Největší hvězdou bude ale velký zvuk symfoňáku v podání Unique orchestra a aranžích vynikajícího Honzy Šikla. Tohle spojení rapu, zpěvu, symfonického orchestru a elektronické hudby je nezvykle vyvážený mix, který jen stěží ochutnáte jinde než s námi.” doplňuje Radimo.

Diváci se navíc mohou těšit na jedinečnou vizuální stránku projektu, která vznikne díky přirozené kulise historických památek obohacené o dechberoucí efekty a nezapomenutelnou světelnou show. Každý koncert bude doprovozen originální zajímavou scénografií, kterou má na starost art director projektu Milan Cais.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený DJ Wich (@djwich)

Série eventů glorchestra má za cíl nejen pomoci rozhýbat kulturní život, který zcela zavřela koronavirová krize, ale také podpořit české kulturní historické památky. Právě výtěžek ze vstupného budě věnován na jejich opravu. Proč byste se měli na některou ze zastávek vydat? Zeptala jsem se na toho toho nejpovolanějšího – Radima a tady máte jeho osobní pozvánku: „Spojeni symfonickýho orchestru a elektronickejch beatů je vždy na hraně. Tady mám pocit, že se to ale povedlo vybalancovat a to hlavně díky velmi kvalitnímu obsazeni. Od aranžéra (Honza Šikl) až po orchestr (Unique orchestra) plnej i jazzovejch sólistů. Nejde o žádnou odfláknutou věc na efekt. Budou tam čtyři různý žánry. Alternativní elektronika (věci od Aid Kida a Olivera Torra), pop/rnb (Zofii Dares a 7krat3), hiphop (DJ Wich a Vladimir 518) a pak medley slavnejch hitu taneční hudby. Vše je s citem poskládaný dohromady. Ale to hlavni je orchestr. Velky těleso s dvouma perkusákama hrajícíma na nástroje jako vibrafon nebo marimba je pro mě velikej zážitek a věřím, ze bude i pro lidi v publiku. Rozhodně doporučuju!” 

Koncerty proběhnou na celkem šesti místech. První z nich bude na pražském Výstavišti (28.7.), za ním budou následovat vystoupení na zámku Zbiroh (4.8.), zámku ve Slavkově (11.8.), zámku Sychrov (8.9.) a Hospitálu Kuks (16.9.),. Poslední koncert se uskuteční v Dolní oblasti Vítkovic 22. 9. 2021. Vstupenky v ceně 200 Kč budou dostupné výhradně na webu glorchestra,  kde najdeš i další podrobnosti o programu. V ceně vstupného bude pro každého návštěvníka welcome drink zdarma.
 
Soutěž o 1×2 vstupy na libovolnou zastávku Glorchestra:
 
Jak se jmenuje backup band, jehož je Radimo kapelníkem?
 
a) Champions Band
 
b) Champion Sound
 
c) Champion Music
 
Správnou odpověď pošli na soutez@bbarak.cz do 26. července do 20:00 a do předmětu uveď „Glorchestra“. Nezapomeň přidat i své civilní jméno a adresu a místo/památku, kam chceš na Glorchestru vyrazit. Hodně štěstí!
 
 
Tagy: