hledat

GangStarr, Xzibit, Nas, Def Jux v Evropě

Sdílej

Někdo chlastá jako Dán, někdo nepije vůbec. Dánsko je každopádně dějištěm obrovského (použiju hnusný techňácký výraz „mega“) festivalu s názvem Roskilde Festival. Teď se držte mimo fejmových part jako Metallica, Blur, Asian Dub Foundation, Iron Maiden, Massive Attack, ale i mnoha mnoha další (okolo 100 koncertů) si organizátoři sesmolili i hiphopový stage – ale pozor. Nejde jako v naší obdobě o vyčpělé Cypress Hill, do Dánska se těší jména jako Mike Ladd, Outlandish, Saian Supa Crew, domácí allstars DJ Noize, Shine, Static & Nat Ill, a teď už budeme jenom přitápět – Definitive Jux parta El-P, Mr.Lif a RJD2 (tedy tým, který bychom rádi viděli i na Hip Hop Kempu), ale aby toho nebylo dost, přijede i obtloustlík Nas a jako poslední drtiž koněčně i Gang Starr. Tedy sakra horkej hiphopový stage na festivalu Roskilde, který se uděje 26.-29.července. Více informací zde.

To Švédové mají zase podobný Hultsfred Festival, který probíhá o měsíc dříve, 12.-14. června. Tam se v podobné dramaturgii představí Looptroop, Anticon Records parta (Sole, Themselves, Sage Francis), nové sdružení Roosevelt Franklin (Mr.Len (CoFlow) a Kimani (Masterminds)), jejich labelová kolegyně Jean Grae, dále pekelní Atmosphere a jako hlavní hvězdy DJ Krush z Japonska a émerický Xzibit.

Myslím, že až se naše končiny proberou z plínkových dramaturgií, budeme se i my těšit na to vidět takové jména. Každopádně je určitě oceněníhodné (ať si kdo myslí co chce), že i taková malá krajina jako my si může dovolit vlastní hiphopový festival.

Diskutuj na Bbarak.cz