hledat

Tags:

G-Funk nemůže zemřít, dokud jsou jeho zakladatelé stále při chuti…

Sdílej

Historie v tomto případě mluví jasně. G-Funk vznikl zkraje devadesátých let ve studiích Ruthless, kde ho projektovali Dr. Dre a Above the Law. Zásluhu si ale z větší části připsal Dre, protože jeho věci vyšly kvůli oplétáčkam dříve, než klasika od Above the Law – „Black Mafia Life“, která definovala start gangsta funku na západním pobřeží. V celé rovnici ještě chybí DJ Quik, o kterém ale tento článek není.

Je totiž od novém albu „Black December“ od Cold 187um. O něm píšeme z g-funk praotců v podstatě nejradši, protože je skvělým tipem na poslech. Naprosto fenomenální MC, producent a příležitostný zpěvák, který neuhnul ani o píď ze své gangsta cesty. Už nepase lehké děvy na ulici, ale má modelingovou agenturu. Už neprodává drogy, ale neustále vydává hudební produkty.

Jeho současná muzika se teda musí obejít bez zesnulého parťáka KMG, nicméně Cold 187um, zvaný taky Big Hutch a nově si říkající Mansa Musa (což byl jakýsi historický africký král, o kterém v rapu mluví nejen Cold 187um, ale třeba i Planet Asia mu věnoval album) se dal dokupy např. s Kokanem a vytvořili novou skupinu „Architects of g-funk“, od které taky nedávno vyšel singl.

Cold 187um a jeho projekty nemají velikou pozornost ani ve Státech, což je škoda, ale je to taky známka suprového undergroundu. Jeho nahrávky jsou očividně domácího charakteru, ale jsou osobité a přímo z rukou legendy, která pamatuje konec 80s, felila s Eazy-Em, Drem a vytvořila g-funk, který dodnes inovuje. Nádhera. 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1