hledat

Fugees míří do Vídně!

Sdílej

Vypadá to, že Fugees se stanou jednou z mála hiphopových skupin 90. let, kterým se ohlašovaný comeback podaří proměnit ve skutečnost. Jejich nová pecka „Take it Easy“ už se rozšířila po celém internetu a jejich první album po téměř deseti letech už má datum vydání, kterým je 27. prosinec.

Legendární trio překvapilo letos svým krátkým vystoupením na BET Awards 2005. Ještě letos stihnou kromě turné po Státech navštívit i Evropu a dostanou se mimo jiné i do Vídně (!), což stojí za úvahu, ne? Ostatní data kontroluj tady:

30. listopadu – Stadthalle in Vienna, Austria
1. prosince – Hartwell Areena in Helsinki, Finland
3. prosince – Hovet in Stockholm, Sweden
4. prosince – Oslo Spektrum in Oslo, Norway
6. prosince – Color Line Arena in Hamburg, Germany
10. prosince – Milano Sabato in Milan, Italy
12. prosince – Bercy Arena in Paris, France
13. prosince – M.E.N. Arena in Manchester, UK
14. prosince – Hammersmith Apollo in London, UK
19. prosince – Kolnarena in Cologne, Germany
20. prosince – Hallenstadion Zurich in Zurich, Switzerland

Novinka ze 4.9.2005 (LayDee)
Nový singl od Fugees! Uplynulo skoro jedno desetiletí od doby, kdy Fugees vydali poslední album. Lauryn Hillová se velmi úspěšně osamostatnila, Wyclef Jean a Pras si pro změnu roky nemohli přijít na jméno. Veřejnost už v lepší časy přestala doufat, o to větší údiv je čekal, když kompletní trio vystoupilo na akci v USA dobře známého Davea Chapellea a později také na předávání BET Awards.

Podle posledních zpráv se v průběhu několika týdnů objeví nový společný singl “Take It Easy”. Bude se prý podobat práci na jejich pozapomenutém debutu “Blunted On Reality”. O společném novém albu však stále nevíme skoro nic. Jejich label dosud nevydal žádné oficiální vyjádření o časovém horizontu vydání a média jsou především plná informací o jednotlivých solových projektech a úspěších.

Lauryn se nedávno po dlouhé době nekomunikování s médii objevila coby hlavní tahák speciálního Girls Rule! vydání Trace magazínu a nejnověji se hovoří o její spolupráci s Johnem Legendem na remixu jeho skladby “So High”. Není to poprvé, co dali hlavy dohromady, Legend hraje na piano v tracku “Everything Is Everything” na veleuspěšné desce “The Miseducation Of Lauryn Hill”. Pras dokončil sólovku a objevil se v krátkém filmu. Obdobně Wyclef využívá hereckých příležitostí – zahrál si ve čtyřech epizodách seriálu “Law & Order“ a především, získal nominaci na Zlatý Glóbus 2005 za skladbu “One Million Voices” ze soundtracku ke kritikou uznávanému dramatu “Hotel Rwanda”.

Zdroj: SOHH, AllHipHop


Novinka z 20.9.2004 (Krysa)
Návrat The Fugees?
To, co by zřejmě málokdo čekal, se možná stane skutečností! Po slibně vypadajícím obnovení A Tribe Called Quest mezi sebou jedinají i The Fugees o tom, že se znovu po osmi letech dají dohromady. Po posledním albu „The Score“ se všichni tři členové vrhli na sólové dráhy, do vztahu Wyclefa s Prasem pronikla spousta nenávisti a Lauryn Hill se s oběma moc nebavila, což nebyla příliš příznivá situace pro hladové fanoušky. Clef ovšem prozradil, že všichni spolu mluví a dohadují podmínky návratu skupiny. Pokud by všechno klaplo, dočkali bychom se nového alba nejspíš až za rok a půl.

Já osobně si rád počkám, protože věřím, že to bude stát za to. A kdyby k obnovení přeci jen nedošlo, tak je jisté, že uslyšíme další album Lauryn Hill. To se má údajně jmenovat „The Khulami Phase“, jeho vydání je ohlášeno na polovinu listopadu a na jeho podporu už byl natočen videoklip v New Yorku. A nakonec prozradím, že by mělo obsahovat studiovou verzi songu „Just Like Water“, který možná znáte z živého alba „Unplugged“.

Diskutuj na Bbarak.cz