hledat

Tags:

Forgen: S RedZdem teď jezdíme jako kapela a je to splněný sen, u nějž bych si přál, aby nikdy neskončil

Sdílej

Ti, kteří sledují aktuální dění na scéně, patrně zaznamenali jméno Forgen nejen díky tomu, že je moderátorem úspěšného YouTube kanálu The Mag, ale také kvůli tomu, že je to dvorní DJ RedZeda, se kterým objíždí aktuálně česká města v rámci MostWanted Tour. Rodák z Prostějova žije už nějaký čas v Praze a vedle toho, že je i klasickým party DJem, vydal nedávno svůj debut “PVST”, který bude křtít už v pátek 15.listopadu v pražském Futuru. Na RedZedově křtu mě příjemně překvapilo, že jako deejay plynule přechází z boombapu k aktuálnějším stylům, takže jsem se pro vás rozhodla tohohle mladýho a veselýho sympaťáka vyzpovídat. 

Máš venku svoje debutové album, který track/tracky máš aktuálně nejraději a jakou svou spolupráci považuješ za nejpovedenější?

Forgen: Je to tak! Čekal jsem dlouho, avšak „kdo si počká, ten se dočká“. Rád bych ti tu napsal můj favourite song z alba, no bohužel jich je více a do každého jsem dal maximum toho, co jsem v současnosti mohl. Ze sólo tracků nejspíš Slunce a Dreamer. Co se týče spolupráce s hosty na albu, tak Dokkeytino, Blako a Dame. Tihle interpreti mě již dříve uchvátili svou tvorbou a moc jsem si vážil jejich přístupu a sloky na albu. Zároveň však musím podotknout, že spolupráce s Dorianem, který mi na poslední chvilku pomohl dodělat dvě věci, byla super! Mohl bych se takto rozepsat o každém hostu a všechny bych vychválil, co jen by to šlo. Spousta tracků vznikla jako random studio session, kde nikdo neměl nic ready a vše jsme dali dohromady na místě / z fleku.

Jak dlouho trvala příprava desky od prvního tracku až po vydání a jaká největší úskalí tě během toho potkala?

Forgen: Pracovali jsme na tom s Pepisem v The Mag Sound studiu více než rok a půl. Samozřejmě na začátku jsme ani neměli tušení, že z toho jednou bude album. Postupně jsme nahrávali, až jsme měli více než dvacet tracků, ze kterých jsme pak vybrali finálních osmnáct. Nejvíc aktivní byla pak první polovina tohoto roku, kdy jsme nahráli a zmixovali drtivou většinu na projektu.
Dost mě zablokovala na nějaký čas sloka od jednoho slavného nejmenovaného rappera, který po finálním masteru vycouval. Měl jsem příběh tři tracků, které na sebe dějově navazovaly, a poté, co z toho vypadnul poslední třetí track, mi nějakou chvilku trvalo, než jsem vymyslel náhradní plán. Oba jsme si to pak vyříkali u nás ve studiu a řekl bych, že vše snad v pořádku. Třeba se jednou této spolupráce ještě dočkám a vytvoříme společně skvělou věc.

TOP 5 oblíbených rapových interpretů Forgena doma i v zahraničí:

zahraniční:

1. Juice Wrld
2. Dominic Fike
3. Lil Uzi Vert
4. Saint Jhn
5. Jaden

a domácí:

1. Smack
2. Viktor Sheen
3. Taomi & Wen
4. Hasan
5. Gleb

Vystudoval jsi na pražské konzervatoři herectví, uplatňuješ aktuálně tohle vzdělání, nebo teď naplňuje tvůj pracovní život spíš hudba?

Forgen: Nejdříve jsem studoval v Brně na konzervatoři a po maturitě přestoupil do pátého ročníku na pražskou (státní) konzervatoř, kde jsem úspěšně splnil absolutorium a získal tak menší titul DiS. Jsem za to rád, každopádně nijak extra jsem ho zatím nevyužil. Během těch pár let co dělám hudbu, šlo herectví celkem stranou. Improvizace se však hodí a rozhodně mi škola pomohla také v komunikaci s lidmi a prezentováním se na veřejnosti.

Pocházíš z Prostějova, myslíš, že je přesun do většího města nezbytností proto, abys mohl dělat to, čemu se věnuješ, naplno? A co tebe konkrétně Praha naučila?

Forgen: Rozhodně! Já bych nejspíš ani v tom Brně nemohl tvořit vlastní hudbu. V partě bylo dost kamarádů, kteří začali tehdy rapovat a já bych se cítil jako další, který se o to pokouší. Praha je obrovská a můžu si tu dělat, co se mi jen zachce. Je tu tolik možností a lidí, kteří mají chuť něco tvořit. Navíc mnohem více klubů / eventů, kde se může člověk prezentovat a zároveň se nemusí bát říct si svoji cenu. Naučil jsem se tu vnímat úspěch a sledovanost jako normální běžnou věc. Slavní lidé, kteří se objevují na internetu nebo mají raketu views a poslechů v hudbě, jsou vlastně úplně obyčejní lidé, kteří jen měli štěstí nebo si šli tvrdě za svými sny.

Máš za sebou tour s RedZedem, kterýmu děláš dvorního DJe, co tě nejvíc na spolupráci s nim baví s jak jste vlastně spojili svoje síly?

Forgen: Tuším dvě-tři  společné tour máme již za sebou a další je skoro u konce. Této příležitosti si fakt vážím, protože RedZed je jeden z mála pokorných lidí zde na scéně. Skvěle se s ním pracuje a má velký potenciál to dotáhnou za hranice našeho státu. Což se nám tak trochu potvrdilo, když jsme hráli začátkem minulého měsíce jako headlineři na festivalu ve Finsku. Tehdy v Ostravě, když jsem hrál na tour “Od Chebu Po Ostravu” (PTK), za mnou přišel jeho manažer Elda a poprosil, jestli bych mu nemohl odehrát show, jelikož neměl zrovna DJe. Po show jsme se sešli a padla nabídka, jestli by jsme nedali společně i další zastávky. Dohodil jsem nám o nějaký ten rok později bubeníka Matěje Krále, který se mnou hrál v divadle a později jsme přidali Yariho s kytarou. Nyní jezdíme jako kapela a je to splněný sen, který bych si přál aby nikdy neskončil!

Za pár dní budeš křtít svůj debut v Praze, kde budeš mít hosty jako Mooza, Blako nebo Totally Nothin a určitě to bude velikej mejdan. Proč by na něj měli lidi dorazit?

Forgen: Já si většinou takové akce dělám rád sám, takže do toho pak dávám vše! Nedělám to kvůli penězům, ale pro ten moment / zážitek, se kterým pak odchází moji kamarádi, interpreti, DJ’s a ostatní návštěvníci. Vždy se snažím o to, aby každá show nebo DJ set byl masakr, který si jednou budeme připomínat a vzpomínat. Můj sen je posouvat to pokaždé krok po kroku o něco dále. Nikam se nehnat a raději si dát záležet na kvalitě eventu. Tento pátek (15.10.2021-info o akci ZDE) bude rozhodně večer, na který budu pamatovat celý život! Spousta speciálních hostů, kamarádů a fans na jednom místě. Určitě doražte taky, rád vás tam všechny uvidím! No a pokud zrovna není čas nebo možnost, tak třeba příští rok se vidíme na mé vlastní tour po menších klubech napříč Českou republikou a Slovenskem. Veškeré novinky, které se u mě dějí, pak najdeš na KopeToSlapeTo.cz. Díky za pozvání do tohoto rozhovoru a také všem, kteří si našli chvilku a přečetli až do konce.

Tagy: