hledat

Tags:

Forgen – EP (2020; The Mag Sound)

Sdílej

Pochopit hudbu a její obsah je občas taková disciplína podobná lingvistice. Nikdy plně nevíš, co se honí v hlavách autorů a můžeš jen skládat střípky domněnek a vytvářet hypotézy. Některé kusy jsou ti bližší a dokážeš jim snáze porozumět, u jiných to vstřebání zabere více času. Zajímavou a veřejně známou osobností pro dnešní mládež je prostějovský DJ Forgen, který projevil ambice i za mikrofonem. Výsledkem je letošní EP se šesti skladbami, ale abych pravdu přiznal, z výsledku jsem nikterak odvařen nebyl.

Pokud stojí za pultem, umí lidi pobavit, žádnou párty nezkazí a klub je ve varu. Dokládají to nejen spolupráce s NobyodyListenem v rámci jeho Addictů. I díky tomu ví, co na akcích funguje a zvládne to použít. Do karet mu hraje i hudební rozsah, ze kterého lze čerpat nepřeberné množství inspirace. Pod hlavičkou The Mag se pokusil zasáhnout hudební trh i se svým materiálem, leč při poslechu jsem nabyl dojmu, že toto nebude to správné řemeslo pro jeho kreativní povahu.

Po hudební stránce je patrné, že moc dobře ví, s čím na současný trh zacílit. Oněch šest skladeb si dobře potyká s reproduktory klubů, ale kamenem úrazu je především hlasová interpretace. Obsahová stránka je průměrná, spíše slabší, dle šablon reflektuje to, o co mladí projevují zájem. To by se ještě dalo s ohledem na segment trhu, na který bylo zacíleno, pochopit. Postupem času jsem ale vycítil, že mi nejvíce vadí především nemastná a neslaná barva hlasu a způsob podání, který místy až tahá za uši.

Toto EP nenese žádné poselství, ani nedefinuje nové zvuky či postupy. Jedná se o křížence aktuálních trendů, které by mohly ve víru opojení zafungovat na prakticky jakékoliv párty. I tak je nutné obsah vnímat. Hlubší analýza skladeb doporučena nebude, neboť pak sluchovody narazí na plochost a prázdnotu. Z výsledku jsem usoudil, že bych Forgena dál raději viděl za pultem, kde využívá hudebních schopností nadanějších jmen.

2/10

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1