hledat

Tags:

Forbes o něm napsal, že je to umělec, který se musí vidět naživo. Češi se o tom přesvědčí těsně před Vánoci

Sdílej

Jeden z nejžhavějších rapperů z velmi důležitého města hip-hopu J.I.D, kterého magazín Forbes označil za umělce, jenž se musí vidět naživo, v pražské Roxy představí 20. prosince 2019 aktuální album “DiCaprio 2” pojmenované po známém herci a jeho idolovi.

Poprvé o sobě dal Destin Choice Route hlasitě vědět prvním EP “Di Caprio” z roku 2015, kde do jazzových a soulových samplů rapoval o životě v americké metropoli. V té době také odešel z vysoké a se svými přáteli z rapového kolektivu Spillage Village (6black, EarthGang) projel celou Ameriku a vydal několik výrazných mixtapů. Na tour si jej pro skvělé živé vystupování pozval i Mac Miller a ještě před vlastní evropskou tour ho čeká koncertní štace s Logicem.

Poslední kritikou chválené album “DiCaprio 2” vydal už pod velkým vydavatelstvím Dreamville, do kterého jej pozval J. Cole. Se slavnějším hudebníkem na desku nahrál i vydařený singl “Off Deez” s chytlavým samplem skladby “Esclavo Y Amo” z roku 1978 skupiny Los Pasteles Verdes. Pitchfork o J.I.D napsal, že se se svou odměřenou flow nikam netlačí, přitom je svým fanouškům blíže než jeho idolové, kterým má hodně co říct.

Na úspěch navázal J.I.D letos kompilací jeho současného labelu. Deska “Revenge of the Dreamers III” doputovala až na vrchol amerického žebříčku Billboard Top 200. Kromě několika počítačových her a seriálů jako je kultovní hit letošního léta Euphoria stanice HBO, J.I.D také společně se Aloa Blaccem nahrál titulní píseň k poslednímu filmu ze série “Rychle a zběsile”.

Vstupenky (520 Kč) budou v prodeji od 6. září na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketmaster.

 

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1