hledat

Flatbush Zombies se v říjnu vrátí do české metropole

Sdílej

Meechy Darko a Erick Arc Elliott se potkali ve čtyřech letech. Zombie Juice pak Meechy poznal ve čtvrté třídě. Spojovala je společná láska k anime a wrestlingu. Následně se přidala hudba a drogy. Erick rozjel svou hudební kariéru sám a Flatbush Zombies dal dohromady až v roce 2010. Díky singlu "Thug Waffle" si je hned oblíbili fanoušci po celém světě. Ten nesměl chybět na jejich prvním mixtapu D.R.U.G.S..

 
Rok 2013 přinesl mixtape číslo dva. Erick Arc Elliott na všech projektech kapely obstarává téměř všechny beaty, až na pár výjimek. To platí i pro BetterOffDead, jenž obsahuje hity "222", "Mraz" a doposud největší hymnu tria "Palm Trees". Následující rok přišlo spojení s The Underachievers, dalšími sousedy z Flatbushe. Myšlenka na společný projekt Clockwork Indigo přišla ve chvíli, kdy se někteří členové spolu dívali na Mechanický pomeranč od Stanleyho Kubricka pod vlivem LSD. Následně bylo naplánováno světové turné a Clockwork Indigo EP. Díky tomu zavítali začátkem dubna 2015 i do České republiky. 
 
 
Debutové album 3001: A Laced Oddyssey vydali Flatbush Zombies v březnu 2016. David Nakayama pro něj nakreslil skvělý obal. Členové na desce potvrdili své kavality a přednosti. Mezi ně patří i různorodost tvorby, ve které lze zaslechnout inspirace ze všech generací rapu. Z nahrávky vzešli další hity, jako je "Bounce" nebo "Fly Away"
 
 
Začátkem dubna vypustilo brooklynské trio do světa album s pořadovým číslem dva. Během prvního týdne se dostalo do prvních padesátek nejprodávanějších desek v různých zemích světa. Této statistice rovněž napomohli i čeští posluchači. Pravděpodobně nejsilnější projekt kapely, Vacation In Hell už stihlo doprovodit mnoho videí, mezi která se řadí nejen dva klipy, ale i dva krátké filmy. Jeden z nich nese název Building a Ladder a mapuje dosavadní cestu všech členů skupiny. Bližším rozborem desky jsme se zaobírali v nedávné recenzi.
 
 
Právě k Vacation in Hell jedou Flatbush Zombies světové turné See You in Hell, během něhož se dostanou i do Lucerna Music Baru, a to 11. října. Vstupenky na pražské vystoupení lze sehnat v předprodeji za 640 Kč na stránkách klubu a s poplatky u GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě pak bude vstupné k dostání za 740 Kč. Bližší info nalznete zde.
 

Diskutuj na Bbarak.cz