hledat

Embee vyhrál Grammy

Sdílej

Embee se svým posledním albem udělal celkem vítr. Málokdo si troufne označit jej za nepovedené. To si nedovolili ani členové komise při předávání švédských Grammy a Embee má doma titul za nelepší album roku 2004 v kategorii „rap & soul“. Zbylými nominovanými byli Promoe, Ison & Fille a Infinite Mass.

Kdo album ještě neslyšel, ať svou chybu napraví. Jen dodám, že „Tellings from Solitaria“ vyšlo na konci loňského roku a začátkem dubna má již venku být další album od Looptroop.

Novinka z 21. 9. 2004 (Shaft)
Embee má i sólo ambice
Embee je jeden z nejlepších evropských producentů. Pro svou kapelu Looptroop nebo samotného Promoea odvedl kus práce, ale i Embee má svou hlavu a nové nápady, které chce použít na své připravované debutové sólo.

Album bude tím klasickým producentským, kdy Embee udělá (em)beaty, které doplní vybraní MC´s. Sólo se bude jmenovat „Tellings From Solitaria“ a vyjde určitě na labelu David vs. Goliath, který si kluci z Looptroop sami založili.

Mezi hosty, kteří se zde ukáží jsou samozřejmě spoluhráči z Looptroop, dále Timbuktu, José González, Rico Wondahman, Rantoboko, Bless & Daniel Lemma a Reinis Zarins Jazz Quartet. Jinak bude „Tellings From Solitaria“ obsahovat 14 tracků a vyjde na vinylu i CD 17. listopadu. První singl, ke kterému bude natočeno i video, „Not Tonite“ s hostující Vanessa Liftig má vyjít již brzo.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?