hledat

Tags:

Druhý listopadový pátek přináší rapové žně, vychází Nas s Hit-Boyem, Homeboy Sandman nebo Oddisee

Sdílej
To, zda mezi nás dorazí v pátek 11. listopadu Martin na bílém koni, opravdu netušíme (minimálně v nížinách to na žádnou expanzi vloček nevypadá), nicméně máme za to, že vyjdou tři alba, která by vás mohly zajímat.
 
Homeboy Sandman – Still Champion
 
Dvaačtyřicetiletý rodák z Queensu Homeboy Sandman není až tak známý pojem v našich končinách. Nicméně na kontě má už dost vydaných alb, épéček a taky mixtape. Párkrát přijel navštívit naší zemi a to přímo na Hip Hop Kempu.
 
Doma za oceánem sídlí u Stones Throw labelu. Jednodušeji řečeno, jedná se o rappera, který musí mít dostatek kvality, aby patřil pod legendární label a několikrát byl pozván na festival s atmosférou, který momentálně prožívá zatmění.
 
Album dostalo název „Still Champion“ a vyjde pod Mello Music Group což je domovina třeba Apollo Browna. Produkovat ho bude výhradně Deca a podle pár dni staré ochutnávky je na co se těšit.

Nas – King´s Disease III
 
Představovat Nase snad nemusíme. Jeden z nejtalentovanějších emcees téhle planety a majitel dost možná nejlepší hiphopový desky v historii „Illmatic“ z roku 94. Rodák z hlavního města hip hopu, o kterém se šušká, že je král Ne Yorku, vydává 11.11. nové album.
 
To dostalo název „King´s Disease III“ a i do třetice ho kompletně zhudebnil Hit-Boy. Jejich první společné dítko „King´s Disease“ spatřilo svět v roce 2020 a následující rok za něj dostali Grammy v kategorii nejlepší rapové album. 
 
Velmi kladně byl přijat i jejich další společný počin King´s Disease II. Proč tedy nepokračovat v něčem co funguje? Zatím se nalaďte touto ukázkou…

Oddisee – To What End
 
Na závěr pátečního menu jsme si nechali někoho speciálního, přímo pro labužníky. Svojí velmi kvalitní diskografii rozšíří rapper a hudební producent v jednom Oddisee z Washingtonu.
 
Týpek z Diamond Distric je chodícím dukázem, že když má člověk talent a výdrž, tak se musí úspěch dostavit. Poslední album vydal v roce 2020 a nese název „Odd Cure“. V roce 2017 vydal desku „The Iceberg“ a tam se zlomilo vše.
 
Kritici si to album zamilovali a předháněli se o to, kdo vytáhne víc superlativ. Světová tour s Good Compny. Dvakrát se celej tenhle ancábl zastavil i v Česku a bylo to naprosto famózní. Pokud nevíte o kom je řeč začněte tím, že pustíte That´s Love.
 
Venku jsou čerstvě dva singly. Hard to Tell a Ghetto to Meadow, kde hostí Freeway. Na albu „To What End“ se také objeví Phonte z Little Brother nebo třeba Bilal. Jedno je jasné, čeká nás delikatesa ve stylu hřejivé a hladké produkce, kdy hlavní aktér bude ve fantastické formě. 

Tagy: