hledat

Tags:

Dříve známý režisér, kameraman či hudební producent koketuje s rapem pod křídly Old Kids

Sdílej

Jak řekl před časem Morelo v rozhovoru pro Bbarak.cz, Old Kids už je spíš rodinnou značkou se slabší aktivitou, než regulérním labelem. To však nebrání tomu, aby pod jeho hlavičkou nevycházely desky. V minulosti tohoto azylu využil třeba i Tafrob a aktuálně tak činí Atry. Prakticky neznámé jméno toho má již za sebou více, ale konkrétně v rapu se jedná o debutové album, jež dostalo název „Badtrip“.

Přestože už zkoušel rapovat již někdy v roce 2009, láska k jiným zálibám nakonec zvítězila. Z minulosti jest doloženo, že má za sebou pár zajímavých projektů v roli režiséra a kameramana. Jeho schopnosti pak v klipech využili například DJ Wich, Marpo, Prago Union či Ben Christovao. Neztratí se také v producentské sféře. Jako člen synthpopové formace Noise Don´t Cry v roce 2019 získal ocenění za nejlepší klip roku ke skladbě „Lifght a Fire“.

Pokud bychom se ale nehrabali jen v minulosti, měli bychom zmínit jeho debutové album, které pojmenoval „Badtrip“. Celkem deset skladeb obsahuje i dva hosty Danteho a Candymana.  Dle dostupných informací se nahrávalo v Praze na Žižkově.

„Ještě rok zpátky by mě nenapadlo, že se do toho po deseti letech pustím znovu, a už vůbec ne, že vydám album. Jenže najednou ke mně začaly chodit nápady a já si řekl, že pokud to mám udělat, tak to musí být rychlý. Zavřel jsem se ve studiu a jel dva měsíce v podstatě nonstop,“ prozrazuje Atry o své první rapové desce.

Jeho práce nespočívala jen v psaní textů a jejich následného převedení do zvukové stopy.  Jak již bylo naznačeno, jeho zálibou je i skládání hudebních podkladů, proto bylo zřejmé, že si svou desku také odprodukuje. „Můj zvuk je hodně řízlej bass trapem a dubstepem, kterej miluju. Co dál miluju, jsou analogový synťáky, kterým dávám taky na desce prostor. Rapuju hlavně o rapu, o pivu, tvrdých drogách a o tom, že jsem bůh. A taky trochu o kur… holkách. Všechno, co k rapu patří a ještě mnohem víc! Kdybych měl peníze, rapoval bych i o penězích. Tak snad příště,“ uzavírá Atry.

Tracklist:

1. Říkej mi pánbůh
2. Za všechno může Ivan ft. Candymane
3. Minimal ft. Dante
4. Nemám rád nic
5. Badtrip
6. Deepthroat
7. Gabrielo
8. Vysoko
9. Stařec
10. Nen to ná svět

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1