hledat

Dreho sólovka konečně na obzoru?

Sdílej

Poslední samostatné (rozuměj vlastní) album vydal před šesti lety a od té doby své příznivce napíná prodlužujícími se odklady vydání nového. Podle všech předpokladů by se deska měla jmenovat “Detox”, to není žádnou novinkou. Dobu čekání dokonce někteří dokáží využít originálním způsobem. Pravdou však je, že dosud nebylo ani jednou zmíněno nějaké skutečně konkrétní datum. Poslední dobou je možné dočíst se neurčité zprávy o říjnu, ale zároveň i o tom, že zastřešující label nemá album dosud vůbec zahrnuto v „rozvrhu“.

Podle basisty Mikea Elizonda, který s Drem spolupracoval na předcházejících projektech a stejně tak mu pomáhá s „detoxikaxí“ :), jsou nekonečné průtahy zapřičiněné (mimo jiné) rapperovým perfekcionismem. Rád by prý vydal naprostou bombu, něco co bude šokovat, co by lidé o hiphopového umělce snad ani neočekávali. Chce si být naprosto jist každým krokem, který činí.

Mno, možná se vydání alba skutečně blíží. Dre nashromáždil na pět desítek beatů a nyní vybírá. Samozřejmě, coby dobře zavedený producent má i vedlejší projekty, jako je například práce na nové desce Mary J. Blige. To mimo jiné obsahuje produkci z rukou hitmakerů typu Swizz Beats, Kanye West nebo The Neptunes.


Zdroj: SOHH, RapDirt.com a Billboard.com


Novinka z 9.7.2005 (Bobby)
Dr. Dre se Snoopem příští rok v Evropě

Jak známo, kolébkou fotbalu je Anglie a kolébkou rapu USA. Stejně jako jezdí zástupci nejužší evropské klubové špičky (před časem třeba Chelsea Londýn) rozdávat do států radost z fotbalu, ze zámoří již moře let přijíždí zástupci tamní scény „kázat pravdu“ na evropský kontinent. Troufám si říci, že jednou z nejvýraznějších událostí příštího roku bude společná návštěva legendární dvojky Dr. Dre a Snoop Doop, jež zde zajede velkou šňůru na podporu svých nových alb. Titán Dre bude mít tou dobou snad už konečně venku očekáváné a několikrát odkládané LP „Detox“ a i Snoop plánuje na začátek roku ´06 novou desku „The Blue Carpet Treatment“, na níž budou k naleznutí beaty od tradičních jmen jako Mr. Young a Pharrell Williams.

 

Snoopy, jenž samozřejmě na „Detoxu“ nebude chybět, sice momemtáně v Evropě pobývá, jelikož se účastní tour po Velké Británii, nicméně s Drem by mohlo jít o událost přeci jenom „nepatrně větší“…

 


Novinka ze 16. 1. 2005 (Krysa)
Dre a Snoop se společným albem?

Poslední vydání hudebního časopisu Blender se Snoopem na obálce vzbudilo nové naděje těch, kteří doufají v jeho další společnou desku s Dr. Dre. „Musíte se zeptat Dre. Moc rád bych s ním byl zpátky ve studiu. Není mezi náma žádná nenávist, máme se rádi.“ Snoop navíc sdělil, že zhruba před rokem a půl navrhl svému objeviteli, aby nahráli společné album „Break Up to Make Up“ bez jakýhkoliv hostů, ale on to odmítl.

Magazín kontaktoval Dr. Dre a jeho komentář zněl následovně: „Fuck it. Let’s do it. Set the date.“ Doufejme, že se řeči dřív nebo později změní ve skutečnost a budem si tak moct poslechnout novodobý „The Chronic“ nebo „Doggystyle“, což by byla bomba, ne?

Fanoušky ale nedávno rozveselily i jiné zprávy. Dre dal vědět, že se vrací ke svým plánům vydat album „Detox“, jehož přípravy už několikrát předtím zrušil. V pecce „Higher“ od Game jste mohli slyšet hlášku „Watch out for Detox!“ Navíc Eminem v jedné ze skladeb na svém novém albu uklidňuje: „Don’t worry about that Detox album, it’s coming, we gonna make Dre do it“. Dre v pozdějším interview všechno potvrdil s tím, že album by mělo přijít do obchodů možná už na podzim a pro jeho vydání se rozhodl i kvůli tomu, že se setkal se spoustou zklamaných ohlasů, když plány „definitivně“ zrušil.


Novinka z 31.5.2003 (LayDee)
Když doktorovic máma zlobí
Dr. Dreho dnes považujeme hlavně za schopného producenta. Těžko říci do jaké míry měl kdy sklony chovat se jak gangsta rap praví, každopádně již víme po kom je mohl zdědit. Překvapivě to není okérkovaný tatík, ale máma.

Čtyřiapadesátiletá Verna Griffinová byla zatčena poté, co ve svém kalifornském domečku z dosud neznámého důvodu střílela na přítele, který ale nebyl zraněn. Stalo se tak v pondělí 19. 5. mezi sedmou a devátou hodinou večerní v domě, který Dr. Dre (vlastním jménem Andre Young) sice vlastní, ale neobývá.

Když hlídka dorazila, nebyla povedená matka doma (není divu). Její auto se zbraní uvnitř se našlo poblíž čerpací stanice a žena teprve druhý den, když se policisté znovu vrátili do domu. Akční schopnosti své matky, která byla nakonec propuštěna na kauci 50.000 dolarů, odmítl Dre komentovat.

Info: AllHipHop a SOHH

Diskutuj na Bbarak.cz