hledat

Tags:

Do Prahy se brzy vrátí zosobněná definice flow. Buckshota z Black Moon doprovodí Radimo ze Champion Soundu

Sdílej

90s rap. Golden era. Gold chain. Mýtický čas legendárních releasů a kultovních postav. New York, lůno rapu, je jak tikající bomba. Visí to ve vzduchu. Třese to zemí. Street buzz je všudypřítomnej. Streetcredit nevyhnutelnej.

Autenticita a originalita je to, co se cení – „The incredible, lyrical and original“. Props je to, co se sklízí – „Who got the props? 5ft, Evil Dee, and Buckshot!.“ A propadliště dějin je to, kam se skrz rošt zapomnění hází slabej komerční shit – „Commercial rap get the gun clap, day after day“.

Zrodil se Buckshot. Nepřichází. Nezvoní. Neklepe. Vykopává dveře svejma Timberlandama. Jakoby ti to všechno najednou bouchlo do ksichtu. Booyaka! Má všechno. Charisma. Jedinečnej hlas. A flow.

Panebože, to je zosobněná definice flow. Pár týpků mělo zajímavej styl, fajn. Ale i ten nejstylovější flašinet omrzí. A Buckshot? Ten blázen v tom plave jak Matt Biondi. Mění výraz, kadenci, tempo, melodii, atmosféru. A navíc na to není sám. Zakládá label Duck Down. Světu postupně představuje Black Moon, Smif N Wessun, Heltah Skeltah nebo OGC, formuje Boot Camp Clik a to vše doprovází dřevní 90s sound Da Beatminerz.

Průkopnictví a lídrovství, to musíte mít v sobě. A že to Buckshot sakra má, je jasný. Není to žádnej posranej pionýrskej vedoucí. Je to kurva GENERÁL!

Po ostruhách ulice a metálech za zásluhy v rapu je tu jedinečná, dost možná poslední šance to zažít. Po deseti dlouhých letech od minulého tour Black Moon máte zase jednou příležitost napojit se rovnou na zdroj. Dát si doušek samotné esence. Jít přímo na dřeň.

Vrací se totiž jeden z the Original Crooklyn Dodgers. Vrací se mordy jako „Who Got Da Props?“, „Buck Em Down“, „Shit Iz Real“, „I Got Cha Opin“ anebo „How Many MC’s…“. Vrací se chlápek, co kámošil s 2Pacem. Oblíbený MC tvého oblíbeného MCho. Není asi náhoda, že Eminem předělal jeho „I Got Cha Opin“ na „Don’t Front“. Takové pocty se každý nedočká.

A stejně jako vždy s partou Duck Down na Starým kontinentu mu bude krýt záda náš hráč, reprezentant Champion Sound aka Mstitel s píšťalou aka Radimo. A teď to nejpodstatnější – Who Got Da Props Boombox se odehraje na prknech pražskýho Lucerna Music Baru 15. dubna.

Tagy: