hledat

Dj Scarface: Vrhnul jsem se jen na první ligu

Sdílej

Prozraď nám, co tě vůbec vedlo k tomu udělat takový mixtape? Je to unikátní projekt, propojuje dancehallové rytmy s hip hopem, kdy tě to poprvé napadlo?

Je to už docela dlouho. Jestli si dobře pamatuji, tak někdy po roce 2003, když jsme založili s kámošema Herbyboyem a Angel Dawgem soundsystem Roccaflex. Začali jsme nahrávat první dubplates z jamajskýma interpretama, tak mě napadlo, že bych jednou chtěl nahrát i kluky tady odsud a to úplně ve stejném stylu. Někde tam se zrodil ten nápad a chtěl jsem se domluvit asi nejdřív s Orionem, ale hrozně dlouho trvalo, než došlo k vlastní realizaci.

Říkal jsi, že první impuls byl v roce 2003, tak to byl celkem dlouho zrající nápad…

Jo, je to děsný to je pravda… V podstatě ale není vůbec jednoduchý sehnat ty lidi a dát to po technický stránce dohromady, takže jsme si museli všichni trošku počkat.

Jak se tvářili MC´s, který jsi oslovil, na to, že budou rapovat na jiný, rychlejší beaty než jsou klasický hip hopový? Co vůbec oni a dancehall?

Musím říct, že mě překvapila reakce všech zúčastněných, protože se do toho všichni bez problémů vrhli. Chtěl jsem tady lidem nastínit, jak funguje ten dubplate business mezi Jamajkou a ČR. Chtěl jsem prostě spíš „reinkarnovat“ starší texty, který jsou už dnes notoricky známými hity.

Dva tě každopádně neposlechli a to Rest a Ektor, ti na CD mají dvě nový pecky.

Co se týče spolupráce s Ektorem, tak ten měl na realizaci velmi málo času. Dal jsem mu relativně velkou svobodu a on mi oznámil, že něco napsal, takže jsem mu pochopitelně neřekl, že to nechci.

Určitě to nebylo zbytečný, ta pecka je skvělá…

Přesně tak a úplně stejný to bylo s Restem. Ten mi volal hned potom, co jsme nahráli nový remix Kuřivoje, že se mu ještě líbí jeden beat, co jsem mu dal a že na to už napsal text. To se nedalo odmítnout!

Mimo Ektora a Resta je na mixtapu Vladimir 518, LA4, Orion, Indy, James Cole, Hugo Toxxx, Kato, Smack, Cocoman a Dr.Kary. Podle jakých měřítek sis vybíral?

Jednoduše jsem se vrhnul jen na první ligu…

S instrumentálkama to bylo stejné?

Podobné, nahrával jsem prostě věci, který mám rád. Vybrali si kluci samo. Plus jsem koukal na to, aby to byl co největší hit. Ty věci jsou většinou maximálně rok, dva starý plus se tam objevila nějaká produkce od Coco Jammin, kde jsem taky pomohl s nějakou aranží.

Nelze si nevšimnout, že právě výběr instrumentálek většinu MC´s na Pragga nakoplo, jako by za doprovodu dancehallových rytmů „ožili“…

Pro mě to byla tak srdcová záležitost, že to asi zapůsobilo i na ostatní. Ty beaty jsou super a všichni se hodně snažili, taky byl skvělej mastering a dobrej zvuk od Cocom Jammin. Když se tyhle všechny věci spojili dohromady tak to asi vedlo k tomu velkýmu úspěchu.

Pragga Connection vol. 1 je venku co vol. 2?

Tak na to už se mě pár lidí ptalo. Netajím se tím, že jsem chtěl nahrát víc lidí nejenom z české scény, ale taky SK, ale technicky to fakt není jednoduchý. Takže pokud bude dvojka, rád bych přesáhl hranice Prahy a ČR.

Neodpustím si trochu rejpnout. Říkal jsi, že jsi vybíral MC´s jen z první ligy. Myslíš si, že tady máme nějaký ještě v zásobě pro dvojku?

Myslím si, že jo, ale hrozně špatně se kritizuje, když jsem v tom teď sám namočenej. To je hodně diskutabilní téma. Každý je individuální, někdo je hvězda a někdo ne. Co já vím, až se bude dělat někdy v budoucnu Pragga Connection vol. 2, tak už můžou na scéně figurovat úplně jiný jména.

Pragga Connection není tvůj první mixtape. Co se týče čistě dancehallu jsi docela produktivní, kde se dají tyhle všechny věci sehnat?

Pragga Connection si můžete objednat na www.djscarface.net, www.biggboss.cz, v IKONIK shopu na Národní třídě a nejlíp 27. 5. v klubu Lávka, kde se tahle věc bude křtít. Starší dancehallový mixtapes lze stáhnout na www.soundcloud.com/djscarface-roccaflex.

Teď jsi to sám nakousl, takže co křest na Lávce?

Na Lávce to všechno vypukne 27. 5., kde mixtape pokřtíme. Show tam rozjede většina MC´s, který jsou na Pragga. Můžete se těšit i na dancehallový tanečníky z BDS, sexy hostesky, litry tequily Tequilador a hlavně na monster koncert samotnej, po kterém bude následovat divoká afterparty. Současně tam budou probíhat narozky Get Fresh! (Spin), kde zahraje Rockstar, Maztah a Kristee takže to bude fakt nabušený. Snad bude přát počasí a bude otevřená i terasa, letní nálada jak má být… Určitě je na co se těšit, takže vidíme se 27. 5. v klubu Lávka na křtu PRAGGA CONNECTION!

Diskutuj na Bbarak.cz