hledat

Tags:

DJ Poeta maká na knize o českým rapu, na jejím vzniku se můžeš podílet i ty!

Sdílej

Už nějakou dobu avízovaný knižní projekt Českej rap slibuje každému čtenáři možnost proniknout až do samotných kořenů českého rapu. Bude zachycovat vývoj od úplných počátků po současnou scénu, a to formou rozhovorů se zásadními postavami minulosti i současnosti. Celý projekt má na svědomí DJ Poeta a jeho team,  moderátor hiphopového rádia Spin, který se rozhodl vytvořit knihu, kterou sám postrádá. i ty můžeš aktuálně podpořit vznik knižního díla, které mapuje celou jednu hudební scénu – RAP.

Česká rapová scéna zažívá posledních pár let svůj největší boom a rap samotný se stal mainstreamem všude na světě. Čeští rappeři ovládli hudební žebříčky a na Youtube i Spotify lámou rekordy v počtu zhlédnutí a přehrání. Už dávno se nejedná o alternativní žánr pro teenagery, poslouchají ho lidé napříč věkem i sociální skupiny. Přesto však v Česku nemáme knihu jeho kořenech a osobnostech, které jej formovaly. Na platformě Donio.cz se 1. června v 16:00 rozbíhá crowdfundingová kampaň s cílem vybrat peníze potřebné nejen na výrobu knihy, ale také na rozhovory, focení a celkovou postprodukci.

Knihu o českém rapu jsem si vždycky chtěl přečíst. Po 25 letech intenzivního fanouškovství mi došlo, že si ji budu muset napsat sám. A vesmír mi to naznačil také – když mi zavřel kluby a připravil mě o práci DJe. Zároveň je to velká radost a důvod potkávat se se zásadními postavami mého oblíbeného žánru,“ říká DJ Poeta a všem potenciálním dárcům vzkazuje: „Pomozte nám nastartovat projekt českej rap a dostanete nejen první knihu mapující českou rapovou scénu. Máme pro vás také hromadu cen a zážitků. Jakákoliv částka pomůže udělat knihu ještě o kousek lepší. Podpoř českej rap!”

Crowdfundingová kampaň Donio  https://www.donio.cz/ceskejrap 

Tagy: